Prečo je potrebný rozbor vody?

Pred samotnou úpravou vody je dôležité sa vopred oboznámiť s kvalitou a zložením vody. Rozbor vody je jedinou cestou ako zaručene zistiť či je vaša voda zdravotne nezávadná a vhodná aj na dennú ľudskú spotrebu.

Na správne určenie zloženia vody je potrebný tzv. Minimálny rozbor vody (kompletný rozbor vody), ktorý je potrebný taktiež pri kolaudácii alebo otvorení prevádzky. Minimálny rozbor vody vám ukáže zastúpenie 27 ukazovateľov vo vode. Na základe rozboru vody sa potom následne určujú ďalšie kroky k úprave vody. Akékoľvek iné čiastkové rozbory vody vám neukážu kompletný obraz vody a tým sa nedá správne určiť nezávadnosť vody.

Všetky naše rozbory sú akreditované a vykonávané v laboratóriu partnerskej spoločnosti Eurofins. Odber realizuje vždy náš certifikovaný pracovník, ktorý vám poskytne aj odborné poradenstvo.

Objednajte si kompletný rozbor vody za najvýhodnejšiu cenu na trhu.

Odber vzorky vody v rámci celého Slovenska v cene rozboru.

VODA ZO STUDNE

V oblastiach kam nesiahajú rozvody mestských alebo obecných vodovodov, je väčšinou jediným riešením používať vodu povrchovú alebo podzemnú, čiže jednoducho povedané studňovú. Takýto zdroj vody predstavuje veľkú neznámu a je vysoko odporúčané Regionálnym úradom verejného zdravotníctva pri používaní takéhoto zdroja, dať si urobiť takzvaný Minimálny rozbor pre určenie pitnej vody. Nikto z nás určite nemá záujem piť dusičnany, prípadne ťažké kovy alebo baktérie. Zároveň môže studničná voda zanechávať vodný kameň alebo farbiť do odtieňov hnedej ak je prítomné železo alebo mangán.

VODA Z VEREJNÉHO VODOVODU

Mestská voda je sledovaná kontrolnými úradmi a v našej krajine sa považuje za jednu z najkvalitnejších. Avšak aj keď sú kritéria veľmi prísne, niekedy sa môže objaviť vodný kameň, alebo si chuť predstavujeme inak. Riešenie je vždy, ideálne je začať rozborom, aby sme sa dozvedeli zloženie vody a následne podľa jednotlivých ukazovateľov vedeli určiť čo z vody potrebujeme odstrániť prípadne čo treba pridať aby chuť a zloženie vody boli vyhovujúce.

voda-z-verejneho-vodovodu-v-pohari

Všetky naše rozbory sú akreditované

NAŠE REFERENCIE

Spoločnosť nám spoľahlivo dodala kompletnú službu od rozboru vody až po inštaláciu zariadenia na úpravu vody. Sme celkovo spokojní s komunikáciou so spoločnosťou. Oceňujeme hlavne 10 ročnú záruku.

Sylvia Havierová / Majiteľka penziónu Brezina

V obci sme mali dlhodobý problém so správnym dávkovaním chlóru do vody čo nám spôsobovalo viacero problémov. Sme radi, že po začatí spolupráce s Water Solutions už tieto problémy nemáme.

Dušan Triebušník / Starosta obce Počúvadlo

Spoločnosť na základe osobných skúsenosti môžem len doporučiť. Najviac sme ocenili pri spolupráci korektnosť a vynikajúci prístup, ktorý sa dnes už hľadá ťažšie. Samozrejmosťou sú zariadenia na vysokej úrovni.

Pavel Bohdal / Majiteľ Kaštieľ Voderady

POTREBUJETE PORADIŤ S ROZBOROM?

Poskytujeme rozbor vody a poradenstvo v rámci celej republiky. Je veľmi dôležité vedieť, čo pijete a vďaka rozboru budete poznať všetky prítomné látky.