Centrum Čadce v noci.
Centrum Čadce v noci.
Všetky služby

Rozbor vody v Čadci

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Čadci

Mesto Čadca sa nachádza v severozápadnej časti Slovenska, v severnej časti regiónu Kysuce a je vstupnou bránou na Slovensko z Českej republiky a Poľska. Výhodná poloha mesta na križovatke medzinárodných ciest zabezpečila prepojenie s hlavnými priemyselnými a obchodnými centrami v strednej Európe.

V súčasnosti je Čadca okresné mesto s rozlohou 57 km2, ktoré patrí do Žilinského kraja. Počtom obyvateľov (cca 27000) sa mesto zaraďuje medzi stredne veľké mestá Slovenska. Slovenská národnosť tvorí väčšinu obyvateľov mesta.

Mesto leží na brehoch rieky Kysuca a jej prítokov (Čierňanka, Milošovský, Čadecký a Bukovský potok, Rieka)  v nadmorskej výške 415 m n. m. a obklopujú ho rozsiahle pohoria Kysucké Beskydy, Javorníky, Turzovská vrchovina.

Čadca sa nachádza v mierne teplej oblasti s dostatkom zrážok, ktoré sú pomerne rovnomerne rozložené počas celého roka. Najväčšiu časť územia zaberajú sekundárne smrečiny.

Mesto Čadca sa nachádza v blízkosti CHKO Kysuce a jeho bohatstvo spočíva v okolitej prírode, zaujímavých horských scenériách a krásnych tichých lesoch. Domáci obyvatelia ako aj návštevníci môžu využívať okolité pohoria na turistiku, cykloturistiku i lyžovanie.

Okres Čadca.
Voda s Abiosestónom v skúmavke.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Čadca ?

Vo všeobecnosti kvalita vody v lokalite Čadca je na dobre úrovni. Časti zásobované mestským vodovodom nevykazujú zvýšenú mieru problémov pri používaní v domácnostiach. Občasný problém v podobne krátkodobo zvýšeného obsahu baktérii alebo s usádzaním vodného kameňa je ľahko riešiteľný.

Opačný prípade sú studňové zdroje a teda individuálne zásobovanie vodou.
Medzi najčastejšie problémy s kvalitou vody v lokalite Čadca sú vysoký obsah mangánu vo vode a znečistenie baktériami.

Pri rozboroch vody v meste Čadca, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   MANGÁN vo vode

 

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Baktérie sa do vodných zdrojov dostávajú externou kontamináciou ako sú žumpy, odpadové vody vypúšťané do potokov alebo vnikaním povrchovej vody do studní z dôvodu nedostatočnej hĺbky studne alebo jej izolácie a zabezpečenia.

MANGÁN

Na rozdiel od baktérii sa mangán ako ťažký kov nachádza priamo v geologickom podloží a teda v pôvode a horninách.

 

Mangán a železo vo vode.
Žena svrbí rameno.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Presiahnuté normy v ukazovateľoch mikrobiologického znečistenia a mangánu sa negatívne prejavujú na pitnosti vody ale aj pri úžitkovosti vody.

Vysoký obsah fekálnych baktérii ako sú koliformné baktérie, enterokoky, e. coli znemožňujú vodu používať na pitné účely. Zároveň nie je možné vodu použiť ani na osobnú hygienu kvôli riziku vzniku zápalov a kožných ochorení.

Mangán vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Ako ťažký kov zaťažuje tráviaci trakt ako aj obličky a pečeň. Okrem iného sa prejavuje aj na sanite a spotrebičoch nepríjemným čiernym zafarbením, ktoré je náročné odstrániť. Častokrát musia byť spotrebiče vymenené lebo sú v dôsledku mangánu nefunkčné alebo nepracujú správne.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

V rámci úpravy vody nie je problém obidva problémy vyriešiť.

Pri mikrobiologickom znečistení vody sa využívajú UV technológie alebo dávkovacie systému s dezinfekčnou látkou. Vhodný spôsob sa vždy určuje na základe vykonanej analýzy vody.

Pre odstránenie mangánu sa využívajú centrálne technológie na báze filtračných médií, ktoré sú schopné mangán zachytiť a následne odviesť do odpadu. Sú to automatické filtračné stanice a konkrétny typ sa určuje na základe vykonanej analýzy vody.

Rezervná osmóza.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

(Veľmi individuálny údaj) Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 eur a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1000 eur.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 eur do 2000-3000 eur, záleží od rozsahu problému a pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 eur a centrálnej cca 1500 eur, ale toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedna o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka