Všetky služby

Rozbor vody vo Zvolene

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody vo Zvolene

Zvolen je jedným z najstarších miest na Slovensku. Jeho územie je situované na sútoku riek Hrona a Slatiny.

Zvolen je zásobovaný pitnou vodou z piatich podzemných vodných zdrojov. Hlavným zdrojom pre Zvolen je vodný zdroj Podzámčok a Pohronský skupinový vodovod, ktoré zásobujú väčšinu územia. Všetky vodné zdroje vybudovali v päťdesiatych rokoch minulého storočia, vrt v Sekierskej doline robili koncom osemdesiatych rokov.

Pohronský skupinový vodovod z prameňov v Harmaneckej doline zásobuje sídlisko Západ, Rákoš, Podborovú, Zlatý potok, domy na Sarvaške a na uliciach I. Krasku, 1. mája, 9. mája, Buzuluckej a Kalinčiakovej.

Z vodného zdroja Podzámčok tečie voda z kohútikov v centre mesta, na Balkáne, Sekieri, Záhonku a v Môťovej.
Z vodného zdroja Čačín prichádza voda na Lieskovskú cestu, na územie medzi Sokolskou a Jesenského ulicou, do okolia nemocnice a aj do Lukového.
Vodný zdroj Sekierska dolina zásobuje okrem domov v doline aj sídliská Lipovec a Bukovinka, Kráľová čerpá vodu z vlastného vodného zdroja.

Voda je do mesta dopravovaná gravitačne vodovodným potrubím z materiálu oceľového, liatinového, resp. HDPE, čo je polyetylén. V meste Zvolen sa spotrebuje v priemere 8-tisíc kubíkov vody za deň. Vodári ju upravujú pridaním chlórňanu sodného alebo plynným chlórom, resp. UV žiarením.

 

mangán a železo vo vode

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Zvolen ?

Pri rozboroch vody v meste Zvolen, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   ŽELEZO vo vode
  •   MANGÁN vo vode
  •   TVRDOSŤ vody

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Baktérie sa najčastejšie dostávajú do podzemných vôd nedostatočne zabezpečenými septikmi v blízkosti vodných zdrojov. Tak isto býva častý problém v týchto lokalitách, nedostatočná alebo žiadna kanalizácia.

ŽELEZO, MANGÁN

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

Galvanická úprava vody
Žena, ktorú bolí halva.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Baktérie vo vode spôsobujú to, že voda nie je pitná a nedá sa použiť na priamu konzumáciu. Môžu mať výrazne negatívny dopad na naše zdravie. K hlavným príznakom kontaminácie vody baktériami a vírusmi patria hlavne žalúdočné a tráviace problémy, hnačky. Najčastejšími baktériami nachádzajúcimi sa v podzemných vodách sú fekálne baktérie, ktoré patria k tým najnebezpečnejším.

Železo a mangán spôsobuje hlavne problém s usádzaním vodovodných rozvodov a všetkých spotrebičov, ktoré prichádzajú do styku z vodou. Tak isto aj podlahové kúrenie, tepelné čerpadla, atď. Vysoko zvýšený obsah mangánu môže spôsobiť narušenie fungovania nervového systému. Príznaky sú únava, ospalosť, slabá pamäť.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Na riešenie baktérií sa najčastejšie využívajú UV lampy alebo v nevyhnutných prípadoch dávkovacie systémy a to je hlavne vtedy, keď je mikrobiologická časť vody výrazne znečistená.

Na riešenie železa, mangánu a tvrdosti vody poznáme lokálne a centrálne riešenia. Najviac využívaná je ale centrálna úprava, kvôli eliminácii usádzania sa vo vodovodných rozvodoch a následne spotrebičoch, ktoré prichádzajú do styku z vodou.

 

UV lampy.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka