Centrum Bytče.
Centrum Bytče.
Všetky služby

Rozbor vody v Bytči

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Bytči

Zásobovanie občanov Bytče pitnou vodou sa uskutočňuje z verejných vodovodov – vodárenským zdrojom Bytča – studňa Hliník, násoska, ktorá pozostáva z 2 spúšťaných železobetónových odberných studní.

Potencionálnymi zdrojmi znečistenia sú štátna cesta Bytča – Hliník a štátna cesta Bytča – Makov. Vodovod Bytča je v správe SEVAK Žilina a.s. a zásobuje pitnou vodou mesto Bytča i jeho mestské časti.

 Územie je súčasťou hydrogeologického rajónu Q 039 „Kvartér Bytčianskej kotliny“. Kvalitu povrchových vôd v okrese Bytča monitoruje SHMÚ Bratislava na toku Váh v odbernom mieste Hričov. Voda vo vodnom toku Váh vykazuje v medziročných hodnoteniach zhoršovanie kvality

 

Okres Bytča na mape kraja.
Šungity v poháry vody a veľa neho.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Bytča?

Pri rozboroch vody v meste Bytča, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   ŽELEZO vo vode
  •   MANGÁN vo vode
  •   TVRDOSŤ vody

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Najčastejší problém je nedostatočná ochrana vodného zdroja, nedostatočná alebo žiadna kanalizácia v daných lokalitách, prepúšťajúce septiky, nedostatočná vzdialenosť septikov, žúmp, hnojísk od vodného zdroja.

ŽELEZO, MANGÁN, TVRDOSŤ

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

Baktérie vo vode.
Bolesť hlavy po vypití čistej vody.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

BAKTÉRIE vo vode spôsobujú to, že voda nie je pitná a nedá sa použiť na priamu konzumáciu.

ŽELEZO, MANGÁN, TVRDOSŤ spôsobuje hlavne problém s usádzaním vodovodných rozvodov a všetkých spotrebičov, ktoré prichádzajú do styku z vodou. Tak isto aj podlahové kúrenie, tepelné čerpadla, atď. Vysoko zvýšený obsah mangánu môže spôsobiť narušenie fungovania nervového systému. Príznaky sú únava, ospalosť, slabá pamäť.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Existuje viacero možnosti.  Na riešenie baktérii sa najčastejšie používajú UV lampy alebo dávkovacie systémy, ideálne v kombinácii s dezinfekciou vodných zdrojov a potrubí.

Na riešenie ŽELEZA, MANGANU, TVRDOSTI vody poznáme lokálne a centrálne riešenia. Najideálnejšie je ale v prípade týchto ukazovateľov centrálne riešenie, kvôli eliminácii usádzania sa vo vodovodných rozvodoch a následne spotrebičov. Tým si zaistíme dlhšiu životnosť spotrebičov ale vyhneme sa aj prípadnému zápachu vo vode.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

(Veľmi individuálny údaj) Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 400-600 €. Pri  centrálnej technológii a pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1 000 €do 2 000/3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Toto sú ceny pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

UV lampy.
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka