Rozbor vody v Michalovciach.
Rozbor vody v Michalovciach.
Všetky služby

Rozbor vody v Michalovciach

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Michalovciach

Michalovce  sú hospodárskym a kultúrnym centrom dolného Zemplína. Ležia v severnej časti Východoslovenskej nížiny, ktorú zavlažuje stredný tok rieky Laborec. Počet obyvateľov mesta Michalovce je 39 900 obyvateľov. Sú moderným mestom, ktoré okrem hospodárstva a obchodu žije čulým kultúrno-spoločenským životom.
K najznámejším a najnavštevovanejším podujatiam patria folklórne Zemplínske slávnosti piesní a tancov.

Písomne je sídlo v tejto oblasti doložené od roku 1244. Michalovce boli sídlom hradného panstva spravovaného z tzv. vodného strážneho hradu ležiaceho pri rieke Laborec a na dôležitej obchodnej ceste.

Najatraktívnejšou historicko-kultúrnou pamiatkou Michaloviec je kaštieľ, ktorý sa nachádza priamo v meste na nábreží Laborca. Objekt je v súčasnosti sídlom Zemplínskeho múzea dokumentujúceho vývoj prírody, spoločnosti a umenia tejto oblasti od najstarších čias.

Michalovce sú vyhľadávaným rekreačným miestom, pretože sa nachádzajú v tesnej blízkosti vodnej nádrže Zemplínska šírava. Východná časť Zemplínskej šíravy (približne pätina jej plochy) je chránenou ornitologickou rezerváciou. Žije tu takmer sto druhov vodného vtáctva, z ktorých mnohé patria medzi vzácne a ohrozené.

Okres Michalovce.
Zemplinská šírava.
Znečistená voda tečúca do vane.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Michalovce ?

Pri rozboroch vody v meste Michalovce, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  • BAKTÉRIE vo vode
  • TVRDOSŤ vody
  • MANGÁN vo vode

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

V danej lokalite býva jeden z častých problémov mikrobiologickeho znečistenia vo vode ľudský faktor, všeobecné znečistenie v blízkosti vodných zdrojov. Problém s baktériami vzniká keď je studňa napríklad v blízkosti družstva s hospodárskymi zvieratami, alebo v blízkosti žumpy, ktorá dobre netesní.

ŽELEZO, MANGÁN, TVRDOSŤ

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

Studňa v prírode, na ktorej je koza.
Muž naťahujúci sa za pohárom vody, na ktom je obrázok vírusu.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Baktérie vo vode spôsobujú, že je voda nepitná, nepoužiteľná na priamu konzumáciu a môže spôsobiť výrazne zdravotne problémy.

Mangán a tvrdosť je hlavným problémom pre naše spotrebiče v domácnosti, ako aj podlahové kúrenie, tepelné čerpadlá, kde usádzaním môžu výrazne znížiť životnosť a funkčnosť.
Vysoké hodnoty mangánu vo vode môžu spôsobiť aj zdravotne problémy a to narušenie nervového systému. Príznaky sa prejavujú únavou respektíve ospalosťou.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Existuje viacero možností na riešenie baktérii. Dosť často záleží od množstva a typu baktérii, ktoré daný zdroj vody obsahuje. Najčastejšie sa používajú UV lampy alebo dávkovacie systémy, ideálne v kombinácii s dezinfekciou vodných zdrojov a potrubí. Niekedy je nevyhnutná aplikácia oboch variant.

Na riešenie mangánu a tvrdosti je najideálnejšie ich odstraňovať centrálnymi technológiami a to hlavne preto, že tento problém sa týka najviac našich spotrebičov a komfortu bývania, smerom k usádzaniu a farbeniu kúpeľňových sanít, batérii atď. Pri vyššom obsahu železa to môže byť výrazný zápach.

UV lampa na vodu Pallas 550 LCD
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Je to veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 eur a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1000 eur.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 eur do 2000-3000 eur, záleží od rozsahu problému a pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 eur a centrálnej cca 1500 eur.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka