Všetky služby

Rozbor vody v Bratislave

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Bratislave

Bratislava leží na juhozápade Slovenska a rozkladá sa na oboch brehoch Dunaja a na úpätí pohoria Malých Karpát. Je hlavným mestom Slovenskej republiky.

Pitná voda z verejného vodovodu je bezpečná. Problém znečistenia lokálnych studní sa pitnej vody vo verejných vodovodoch nijako netýka.

Bratislavská vodárenská spoločnosť používa kvalitné zdroje pitnej vody z rôznych lokalít, ktoré sú navyše pravidelne kontrolované v laboratóriu BVS, akreditovanom Slovenskou národnou akreditačnou službou. Okrem samotných vodných zdrojov BVS kontroluje aj vodu priamo v sieti verejných vodovodov a všetky údaje posiela príslušným Regionálnym úradom verejného zdravotníctva, ktoré robia tiež vlastné kontroly kvality pitnej vody.

Každý, kto používa v regióne BVS vodu z verejného vodovou, bez ohľadu na to kde býva, sa môže spoľahnúť, že voda je pravidelne kontrolovaná a zdravotne nezávadná.

Na rozdiel od riadnych monitorovacích vrtov, pri testoch vody zo studní väčšinou nie je k dispozícií ich technická dokumentácia (hĺbka, spôsob zabudovania a pod.) alebo história čerpania. Vzhľadom na to, nie je možné garantovať dlhodobú kvalitu vody ani v prípade, ak teraz vyšli testy jednotlivých studní pod stanoveným limitom.

BVS preto odporúča studne v rizikových oblastiach testovať pravidelne. Najbezpečnejší spôsob je však využívať vodu z verejného vodovodu. Minimálne na pitie a polievanie ovocia a zeleniny.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Bratislava ?

Pri rozboroch vody v meste Bratislava, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   ŽELEZO vo vode
  •   MANGÁN vo vode
  •   TVRDOSŤ vody

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Sú  najväčší a najčastejší problém studňových vôd smerom k priamej konzumácii vody. A to hlavne studne respektíve vodné zdroje, vrty, ktoré sú v blízkosti hnojísk, septikov, kanalizácie, polí a podobne.

MANGÁN, TVRDOSŤ vody a ŽELEZO

Najčastejšie sa dostáva do vodného zdroja prirodzenou cestou a to tým, že voda preteká cez mangánové alebo železité podložia. Výnimočne môže tento problém vzniknúť aj pri mestských/obecných vodách a to hlavne vplyvom starých vodovodných rozvodov.

Galvanická úprava vody
Bolesť žalúdka.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Baktérie vo vode spôsobujú to, že voda nie je pitná a nedá sa použiť na priamu konzumáciu. Môžu mať výrazne negatívny dopad na naše zdravie. K hlavným príznakom kontaminácie vody baktériami a vírusmi patria hlavne žalúdočné a tráviace problémy, hnačky. Najčastejšími baktériami nachádzajúcimi sa v podzemných vodách sú fekálne baktérie, ktoré patria k tým najnebezpečnejším.

Železo a mangán spôsobuje hlavne problém s usádzaním vodovodných rozvodov a všetkých spotrebičov, ktoré prichádzajú do styku z vodou. Tak isto aj podlahové kúrenie, tepelné čerpadla, atď. Vysoko zvýšený obsah mangánu môže spôsobiť narušenie fungovania nervového systému. Príznaky sú únava, ospalosť, slabá pamäť.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Na odstránenie baktérii najčastejšie používame UV lampy alebo v nevyhnutných prípadoch, keď je rozsah a množstvo baktérii vysoký, použijeme dávkovacie systémy, vyhodnocuje sa to ale individuálne.

Na riešenie železa, mangánu a tvrdosti  vody poznáme lokálne a centrálne riešenia, najviac využívaná je ale centrálna úprava vody kvôli eliminácii usádzania sa vo vodovodných rozvodoch, podlahových kúrení a všetkých spotrebičov, ktoré prichádzajú do styku z vodou.

 

UV lampy.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka