Rozbor koliformných baktérií z tečúcej vody.
Rozbor koliformných baktérií z tečúcej vody.
Všetky služby

Odstránenie baktérií vo vode

Drahomir Bartek.
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Potrebujete odstrániť baktérie alebo vírusy z vody? Kontaktujte nás

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody
za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka
na naše technológie
Poskytujeme služby
v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti
pre všetkých zákazníkov

Najčastejšie technológie na odstránenie baktérii vo vode

Pri problémoch s baktériami sa najčastejšie využívajú UV lampy.

V dnešnej dobe trh ponúka množstvo možností ako odstrániť baktérie z vašej vody. Tým najspoľahlivejším a najúčinnejším spôsobom sú UV lampy, ktoré dokážu z vody efektívne odstrániť až 99% baktérii. Naše UV lampy Pallas vynikajú svojou efektivitou a prevádzkou.

Malý chlapec pije vodu z pohára.

Ako sa baktérie
do vody dostanú?

Baktérie sa v studňových vodách vyskytujú aj prirodzene, ale väčšinou je voda baktériami kontaminovaná z externých zdrojov. Medzi najčastejšie zdroje kontaminácie patria: septiky, žumpy, chov dobytka, poľnohospodárska činnosť a podobne.

Podzemné studňové zdroje sú často vystavené riziku kontaminácie povrchovou vodou. Veľa baktérií prežije aj dlhú dobu mimo ich prirodzeného prostredia a nájdu si cestu do podzemných vôd kde môžu potom Váš zdroj kontaminovať. Tak isto aj hmyz a hlodavce dokážu kontaminovať vodný zdroj.

Výskyt baktérií
a vírusov vo vode

Zvýšený výskyt baktérií a vírusov vo vode negatívne vplýva na možnosti vody využitia na pitné účely ale aj na úžitkovosť vody.

Pri studničnej vode je pravdepodobnosť bakteriologického znečistenie veľmi vysoká. Vo vode sa nachádzajú rozmanité druhy baktérii v rôznych množstvách. Najčastejšími baktériami vyskytujúcimi sa vo vode sú koliformné baktérie, z ktorých ide prevažne o druh Escherichia Coli.

V mestskej vode, ktorá je chlórovaná je ich výskyt zriedkavý, pričom pri nechránenom zdroji ako je studňová voda je potrebné pred začatím používania vykonať rozbor vody, aby nebolo vaše zdravie vystavené riziku.

Baktérie vo vode.

Najčastejšie baktérie vo vode

Koliformné baktérie

Koliformné baktérie patrí do čeľade Enterobacetriaceae. Táto čeľaď zahŕňa nesporulujúci, gram negatívne, fakultatívne anaeróbne a oxidatívne-negatívne.

Koliformné baktérie sa delia podľa hostiteľa, biochemických vlastností a odlišné antigénne štruktúry na skupiny, rody, druhy a sérovary. Medzi hlavné zástupca koliformných baktérií patrí Escherichia coli, Enterobacter aerogenes, Citrobacter a Klebsiella.

Koliformné baktérie sú hlavným indikátorom znečistenia vody. Pri požití spôsobujú najmä hnačky.

Escherichia coli

(veľmi často len skrátene E. coli) je fakultatívne anaerobná gramnegatívna bičíkatá tyčinkovitá baktéria žijúca v hrubom čreve teplokrvných živočíchov. Je jedným z najdôležitejších zástupcov črevnej mikroflóry a jej prítomnosť je potrebná pre správny priebeh tráviacich procesov v čreve.

Jej prítomnosť vo vode indikuje čerstvé znečistenie výkalmi a vylučuje použitie vody ako pitnej vody. Niektoré vzácne kmene E. coli sú alebo za určitých podmienok môžu byť patogénne. Môžu spôsobiť rôzne zápaly ako napr. zápal močového mechúra.

Escherichia coli

Enterokoky

Enterokoky môžu spôsobiť zápal močového traktu, infekčnú endokarditídu, divertikulitídu a meningitídu. Tieto ochorenia sú liečené antibiotikami, ale niektoré enterokoky sú rezistentné voči antibiotikám.

Väčšina enterokokov je citlivá na ampicilín, gentamycín a vankomycín. Vonadomycín rezistentné enterokoky (VRE – vankomycín rezistentné enterokoky) sa podávajú s linezolidom.
Prítomnosť enterokokov vo vode je jedným ukazovateľom znečistenia vody vodou a táto voda nie je vhodná na pitie.

Ako zničiť baktérie
vo vode?

Vírusy a baktérie sa vo vode nachádzajú v rozličných formách a množstvách.

Prvý krok pre spoľahlivú úpravu vody je analýza vody.
V závislosti od výsledkov sa navrhuje úprava vody napríklad dezinfekcia vody, chlorácia alebo UV technológia.

Zariadenia na úpravu mikrobiológie vieme ideálne navrhnúť po dôkladnej analýze rozboru vašej vody a taktiež je dôležité poznať štruktúru vašich rozvodov v dome, dĺžku a materiál.

Sensiblue Chlórinátor

Sensiblue chlorinátor je najnovší a zároveň najjednoduchší spôsob dezinfekcie vody. Zariadenie Sensiblue produkuje mierne dávky chlóru prostredníctvom elektrolýzy solí.

Nepotrebuje k svojmu fungovaniu elektrickú energiu nakoľko celý proces prebieha v hlavici zariadenia. Pri elektrolýze solí sa uvoľňuje maximálne 0,2 mg chlóru na 1 liter, tým pádom je dodržané Nariadenie vlády o maximálnom množstve chlóru (0,3 mg/l).

Zariadenie funguje spoľahlivo. Pri bežných mikrobiologických znečisteniach, je nutná predúprava minimálne 50 mikrónovým filtrom na mechanické nečistoty. Najideálnejšia je kombinácia s UV technológiou v prípade zvýšeného mikrobiologického znečistenia.

UV Lampa

UV lampy od spoločnosti Pallas patria medzi najkvalitnejšiu UV sterilizáciu vody. Eliminujú 99,99% baktérii vo vode bez použitia chemických látok. UV sterilizácia Pallas obsahuje široké portfólio UV lámp podľa potreby.

Ich rozdielnosť je vo veľkosti (množstva pretečenej vody) a vo výkone UV žiarenia. Zároveň sú k dispozícií nadštandardné funkcie pri UV lampách Pallas LCD alebo LCD Plus. Medzi tieto možnosti patria napríklad: sledovanie životnosti UV žiarivky, upozornenie na poruchu zariadenia, vyhodnocovanie sily a účinnosti žiarenia pre prípad, že by sa do UV zariadenia dostala voda zafarbená alebo zakalená a podobne.

Pre viac informácií ohľadom možností konfigurácie UV technológie Vám radi pomôžeme vybrať tú správnu pre vás na základe Vášho obrazu kvality vody.

Dávkovacie čerpadlo na chlór

Dávkovacie čerpadlá sú kompaktné zariadenia, ktoré pravidelne dávkujú dezinfekčné činidlá priamo do potrubia.

Sú schopné dávkovať rôzne druhy dezinfekcie a chemikálie podľa potreby v domácnostiach alebo v priemyselných halách.

Dávkovacie čerpadlá Tekna EVO v kombinácií s impulzným vodomerom sú schopné dávkovať množstvo dezinfekcie presne podľa potreby a teda zabraňuje aby bol obsah dezinfekcie vo vode buď vysoký alebo naopak nízky.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka