Rozbor vody v Poprade
Rozbor vody v Poprade
Všetky služby

Rozbor vody v Poprade

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Poprade

Mesto Poprad so svojimi 51 000 obyvateľmi predstavuje dynamicky sa rozvíjajúce administratívne, hospodárske, kultúrne a spoločenské centrum podtatranského regiónu. Výhodná zemepisná a strategická poloha mu umožňuje všestranný rozvoj a špecifickú orientáciu na cestovný ruch, šport a na možnosti všestrannej sebarealizácie jeho obyvateľov.

Mesto bohaté na históriu je hrdé i na svoju súčasnosť. Mohutný rozvoj dosiahlo postupne, predovšetkým však za posledné roky, počas ktorých prešlo nebývalým rozmachom a vytvorilo občanom podmienky na plnohodnotný kultúrny i spoločenský život.

Poprad patrí klimaticky do mierne teplej oblasti s priemerným počtom letných dní v roku menej ako 50 (max. teplota 25 o C a viac). Územie mesta patrí do typu mierne suchej až vlhkej „kotlinovej“ klímy s veľkou inverziou teplôt, kde priemerná teplota v januári je od  –3,5 až do 6 o C, júlová teplota dosahuje  16 až 17 o C a ročný úhrn zrážok sa pohybuje okolo 600 – 800 mm.

Hydrologicky leží väčšina mesta v povodí rieky Poprad, ktorá odvádza vody prostredníctvom Dunajca, prítoku Visly, do Baltského mora. Rieka Poprad má v Matejovciach priemerný ročný prietok 3,31 m3/s.

Okres poprad
Ruka sa dotýka prstom vody.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Poprad ?

Pri rozboroch vody v meste Poprad, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  • BAKTÉRIE vo vode
  • MÄKKÁ voda
  • MANGÁN vo vode
  • ŽELEZO vo vode

 

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Veľmi častou príčinou znečistenia studničnej vody baktériami je ľudský faktor. Častý problém sú domy v lokalitách ktoré nemajú kanalizáciu a odpadovú vodu riešia vtedy najčastejšie žumpou, ktorá je prerazená trativodom alebo nedostatočná. Tým pádom všetky fekálie prenikajú do pôdy a okolité studne sú kontaminované fekálnymi baktériami.

MANGÁN a ŽELEZO

Dostáva sa do vody prirodzeným procesom a to tým, že podzemné vody pretekajú mangánovým alebo železitým podložím a nadväzujú ho na seba.

MÄKKOSŤ

V tejto časti Slovenska je nižšia tvrdosť vody,  dosť často pod odporúčaním minimom. V takom prípade sa odporúča prijímať minerály aj z iných zdrojov, ako sú napríklad minerálne vody, potraviny, napríklad mliečne výrobky.

 

 

Odber vzorky vody v prírode.
Porovnanie vodný kameň pred a po.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Baktérie vo vode, ktorú používame na priamu konzumáciu, môžu mať výrazne negatívny dopad na naše zdravie. K hlavným príznakom kontaminácie vody baktériami a vírusmi patria hlavne žalúdočné, tráviace problémy a hnačky. Najčastejšími baktériami nachádzajúcimi sa v podzemných vodách sú fekálne baktérie, ktoré patria aj k tým najnebezpečnejším.

Železo, mangán a tvrdosť, jeho hlavný problém v našich domácnostiach, je usádzanie resp. zanášanie spotrebičov a akéhokoľvek systému v dome, ktorý prichádza do styku s takouto vodou, znižuje sa tým kvalita a aj životnosť.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Na riešenie baktérii vo vode sa najčastejšie používajú UV lampy alebo dávkovacie systémy, niekedy je nevyhnutná aplikácia oboch variant. Riešenie baktérii formou UV lampy má výhodu v tom, že sa do vody chemicky nezasahuje a ani sa nemení charakter vody.

Mangán a železo je určite najideálnejšie odstraňovať centrálnymi technológiami, nakoľko sa tento problém týka hlavne našich spotrebičov a celkového komfortu bývania, keďže sa vieme úpravou takejto vody vyhnúť usadeninám na spotrebičoch, sanite, atď. Zároveň v niektorých prípadoch aj výraznému zápachu vody.

Rezervná osmóza.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Je to veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 eur a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1000 eur.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 eur do 2000-3000 eur, záleží od rozsahu problému a pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 eur a centrálnej cca 1500 eur.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka