Rozbor vody v Banskej Bystrici
Rozbor vody v Banskej Bystrici
Všetky služby

Rozbor vody v Banskej Bystrici

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Banskej Bystrici

Mesto Banská Bystrica – srdce stredného Slovenska leží vo Zvolenskej kotline, v údolí rieky Hron medzi Kremnickými a Starohorskými vrchmi a Poľanou.

Obyvatelia mesta Banská Bystrica sú zásobovaní pitnou vodou z verejných vodovodov ktoré prevádzkuje Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s., Banská Bystrica. Na zásobovanie vodou sú využívané podzemné vodné zdroje, ktoré si pre svoju dobrú kvalitu nevyžadujú náročné technologické procesy úpravy a väčšinou je voda zabezpečovaná len dezinfekciou prípravkami na báze chlóru.

Za kvalitu pitnej vody zodpovedá prevádzkovateľ verejného vodovodu, ktorý aj kontroluje jej kvalitu odberom vzoriek vody a ich laboratórnymi rozbormi v rámci prevádzkovej kontroly. Okrem prevádzkovateľa verejného vodovodu vykonáva štátny zdravotný dozor a monitoring kvality pitnej vody u spotrebiteľa aj RÚVZ Banská Bystrica. Ide o nepretržitý systém kontroly, ktorým je garantovaná zdravotná bezpečnosť pitnej vody.

Šungity v poháry vody a veľa neho.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Banská Bystrica ?

Pri rozboroch vody v meste Banská Bystrica, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   ŽELEZO vo vode
  •   MANGÁN vo vode

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Baktérie sa najčastejšie dostávajú do podzemných vôd nedostatočne zabezpečenými septikmi v blízkosti vodných zdrojov. Tak isto býva častý problém v týchto lokalitách, nedostatočná alebo žiadna kanalizácia.

ŽELEZO, MANGÁN

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

Baktérie vo vode.
Bolesť žalúdka.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Baktérie vo vode spôsobujú to, že voda nie je pitná a nedá sa použiť na priamu konzumáciu. Môžu mať výrazne negatívny dopad na naše zdravie. K hlavným príznakom kontaminácie vody baktériami a vírusmi patria hlavne žalúdočné a tráviace problémy, hnačky. Najčastejšími baktériami nachádzajúcimi sa v podzemných vodách sú fekálne baktérie, ktoré patria k tým najnebezpečnejším.

Železo a mangán spôsobuje hlavne problém s usádzaním vodovodných rozvodov a všetkých spotrebičov, ktoré prichádzajú do styku z vodou. Tak isto aj podlahové kúrenie, tepelné čerpadla, atď. Vysoko zvýšený obsah mangánu môže spôsobiť narušenie fungovania nervového systému. Príznaky sú únava, ospalosť, slabá pamäť.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Existuje viacero možnosti.  Na riešenie baktérii sa najčastejšie používajú UV lampy alebo dávkovacie systémy, ideálne v kombinácii s dezinfekciou vodných zdrojov a potrubí.

Na riešenie železa a mangánu vo vode, poznáme lokálne a centrálne riešenia. Najideálnejšie je ale v prípade týchto ukazovateľov centrálne riešenie, kvôli eliminácii usádzania sa vo vodovodných rozvodoch a následne spotrebičov. Tým si zaistíme dlhšiu životnosť spotrebičov ale vyhneme sa aj prípadnému zápachu vo vode.

 

UV lampy.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka