Všetky služby

Rozbor vody v Nitre


Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Nitre

Nitra je jedným z najstarších miest na Slovensku, ktoré vzniklo na siedmich pahorkoch. Dá sa o nej povedať, že predstavuje raj pre archeológov. Okrem bohatej histórie je Nitra známa aj ako centrum poľnohospodárstva, či mesto mladých, keďže tu sídlia dve vysoké školy, a to Univerzita Konštantína Filozofa a Slovenská poľnohospodárska univerzita.

Mesto Nitra je zásobované z Ponitrianskeho skupinového vodovodu (mestské časti Chrenová, Zobor, Staré mesto – časť, Janíkovce) a skupinového vodovodu Jelka – Galanta – Nitra (Staré mesto – časť, mestské časti Diely, Párovské Háje, Kynek, Mlynárce, Klokočina, Čermáň, Dolné a Horné Krškany).

Pripravuje sa zásobovanie mesta Nitra pitnou vodou aj z ďalšieho vodného zdroja – skupinového vodovodu Gabčíkovo.

Mestská časť Dražovce je zásobovaná z vlastného vodného zdroja – z vŕtanej studne, ktorá má výdatnosť 9,09 l/s.

Úprava tvrdej vody

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Nitra ?

Pri rozboroch vody v meste Nitra, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   TVRDOSŤ vody 
  •   DUSIČNANY vo vode

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Baktérie sa najčastejšie dostávajú do podzemných vôd nedostatočne zabezpečenými septikmi v blízkosti vodných zdrojov. Tak isto býva častý problém v týchto lokalitách, nedostatočná alebo žiadna kanalizácia.

TVRDOSŤ sa dostáva do podzemných vôd prirodzeným spôsobom a to z hornín, ktoré sú obsiahnuté v pôde a cez ktoré preteká.

Naopak DUSIČNANY sa dostávajú do vody hlavne ľudskou činnosťou a to prehnojovaním pôdy, postrekmi a podobne.

Prúd vody z potrubia v prírode.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Baktérie vo vode spôsobujú to, že voda nie je pitná a nedá sa použiť na priamu konzumáciu. Môžu mať výrazne negatívny dopad na naše zdravie. K hlavným príznakom kontaminácie vody baktériami a vírusmi patria hlavne žalúdočné a tráviace problémy, hnačky. Najčastejšími baktériami nachádzajúcimi sa v podzemných vodách sú fekálne baktérie, ktoré patria k tým najnebezpečnejším.

Tvrdosť, čiže vápnik a horčík vo vode nám tak isto ako železo alebo mangán výrazne znižuje životnosť spotrebičov usádzaním, v tomto prípade usádzaním vodného kameňa.

Dusičnany spôsobujú v ľudskom organizme zníženie okysličenia krvi, tento problém sa týka hlavne malých deti a starších ľudí.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Na odstránenie baktérii využívame najčastejšie UV lampy v kombinácii s jednorázovou dezinfekciou vodných zdrojov a potrubí. V porovnaní s kontrolovanými vodnými zdrojmi, čiže mestskými a obecnými vodami je to, že do vody sa chemicky nezasahuje a nemení sa jej charakter.

Na riešenie tvrdosti vody je ideálne použiť centrálne technológie, nakoľko tento problém sa týka hlavne našich spotrebičov a to smerom k zanášaniu vodného kameňa.

Dusičnany vieme riešiť lokálnou alebo centrálnou technológiou. Návrh technológie posudzujme hlavne od množstva prekročenia dusičnanov vo vode. Pri vyššom prekročení sa odporúča centrálne riešenie, nakoľko takáto voda môže byť zdravotne závadná už aj smerom k umývaniu sa.

 

Zmäkčovač vody Clack CK Duplex.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka