PREČO JE DÔLEŽITÁ ÚPRAVA VODY

Úprava vody je dôležitá hlavne v prípade, že máte vlastnú studňu avšak netreba podceniť ani kvalitu vody z verejného vodovodu. V dnešnej dobe priemysel a hospodárstvo spôsobili upadajúcu kvalitu vodných zdrojov a tým sa pre nás úprava studničnej vody stala nevyhnuteľnou súčasťou života. Zmena zloženia vody pre bezproblémové využitie v domácnosti aj priemysle je preto vo veľkom množstve prípadov potrebná.
 
 

Kvalita vody má zásadný vplyv na ľudské telo, jeho fungovanie ako aj na zariadenia, ktoré prichádzajú do každodenného styku s vodou. Úprava pitnej vody prostredníctvom technológii na úpravu vody Vám umožní vyhnúť sa týmto vplyvom.

prejsť do obchodu

JEDNOTLIVÉ PROBLÉMY S VODOU

Tvrdá voda a vodný kameň

Tvrdá voda vo väčšine prípadov zanecháva nežiadúce stopy vo forme bieleho povlaku a znižuje životnosť zariadení, ktoré s ňou prichádzajú do kontaktu.

Čítať viac

Dusičnany a dusitany vo vode

Nebezpečenstvo súvisiace s dusičnanmi je všeobecne známe a aj keď ich limit je 50 mg na liter, ideálny stav je dostať ich hodnotu pod 10 mg na liter.

čítať viac

Baktérie vo vode

Je veľmi vzácne ak sa v studničnej vode nenachádzajú žiadne baktérie. Najčastejšie sa stretávame s baktériami v miestach, kde ešte nie je rozvinutá kanalizačná sieť.

Čítať viac

Chlór vo vode

V mestských vodách sa na dezinfekciu vody používa chlór. V niektorých prípadoch to výrazne ovplyvňuje chuť vody a niektorí ľudia reagujú na chlór oveľa citlivejšie,

Čítať viac

Železo a mangán vo vode

Železo a mangán sú vo vode obsiahnuté zväčša prirodzenou cestou. Železo je v prírode bohato zastúpené a preto sa s týmto problémom stretávame často.

Čítať viac

Ostatné problémy s vodou

Trápi vás zápach, amónne ióny, pH, zákal, zápach alebo iné nežiadúce vlastnosti vašej vody? Pozrite si riešenia špecifických problémov, ktoré súvisia s kvalitou vody.

Čítať viac

ZLOŽENIE VODY

Človek je z prevažnej časti tvorený hlavne vodou a preto je logické, že jej kvalita má dôsledky na jeho správne fungovanie. Pri úprave vody sa zasahuje do jej zloženia čím sa upravujú jej vlastnosti a kvalita. Kvalitná pitná voda má potom priaznivé účinky na telo ako aj na zariadenia, ktoré majú dlhšiu životnosť a menšiu spotrebu elektrickej energie, čím Vám dokáže ušetriť množstvo financií.

Pri akejkoľvek úprave vody je prvoradý rozbor vody na základe ktorého sa určuje ďalší postup pri úprave vody. Naša spoločnosť pôsobí v problematike úpravy vody viac ako 40 rokov v 15 rôzných krajinách a preto náš tím profesionálov si dokáže poradiť s akýmkoľvek problémom vody.

POZRITE SI PRIEBEH ako budeme postupovať pri ÚPRAVe VODY

AJ TAKTO MÔŽE VYZERAŤ ÚPRAVA U VÁS

Spoločnosť nám spoľahlivo dodala kompletnú službu od rozboru vody až po inštaláciu zariadenia na úpravu vody. Sme celkovo spokojní s komunikáciou so spoločnosťou. Oceňujeme hlavne 10 ročnú záruku.

Sylvia Havierová / Majiteľka penziónu Brezina

V obci sme mali dlhodobý problém so správnym dávkovaním chlóru do vody čo nám spôsobovalo viacero problémov. Sme radi, že po začatí spolupráce s Water Solutions už tieto problémy nemáme.

Dušan Triebušník / Starosta obce Počúvadlo

Spoločnosť na základe osobných skúsenosti môžem len doporučiť. Najviac sme ocenili pri spolupráci korektnosť a vynikajúci prístup, ktorý sa dnes už hľadá ťažšie. Samozrejmosťou sú zariadenia na vysokej úrovni.

Pavel Bohdal / Majiteľ Kaštieľ Voderady