Vodný kameň na kuchynskej batérii.
Vodný kameň na kuchynskej batérii.
Všetky služby

Úprava tvrdej vody

Drahomir Bartek.
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Chcete odstrániť tvrdú vodu a vodný kameň? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody
za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka
na naše technológie
Poskytujeme služby
v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti
pre všetkých zákazníkov

Čo spôsobuje tvrdú
vodu a vodný kameň?

Tvrdosť vody spôsobuje prítomnosť minerálnych látok (uhličitan vápenatý) vo vode, ktoré sa prirodzene vyskytujú v prírode a ich množstvo záleží od geologickej skladby podložia. V závislosti od množstva týchto minerálnych látok môže byť voda mäkká, stredne tvrdá, tvrdá alebo až veľmi tvrdá.

Odhaduje sa, že až 75% domácností na území Slovenska má problémy s tvrdou vodou a vodným kameňom. Na základe toho je úprava vody a odstránenie vodného kameňa čoraz častejšia. Vedeli ste, že prevádzkové náklady vykurovacích zariadení s vrstvou vodného kameňa sa zvyšujú? Už 1mm vrstva nánosu vodného kameňa dokáže zvýšiť náklady na prevádzku približne o 10%.

Naberanie čistej vody do pohára.

Negatívny vplyv tvrdej vody

Vysokým obsahom minerálnych látok tvrdá voda spôsobuje tvorbu vodného kameňa. Vodný kameň ma najväčší dopad v domácnosti na rozvody vody, vodovodné batérie, sanitu, elektrické spotrebiče, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou, vykurovacie telesá ako aj na čerpaciu techniku v prípade použitia studničnej vody. Zabraňuje ich správnemu fungovaniu

a robí ich energeticky neefektívne. Vodný kameň spôsobuje zvýšenie spotreby elektrickej energie až o 30 %. V najhorších prípadoch môže vodný kameň úplne znemožniť ich prevádzku.

Meranie tvrdosti vody prebieha v nemeckých stupňoch °dH alebo v mmol/l. 1 mmol/l je v prepočte 5,61 nemeckých stupňoch.

Stupnica tvrdosti vody

0,70-1,25 mmol/l3,9–7°dHMäkká
1,26-2,50 mmol/l7,01–14°dHStredne tvrdá
Stredne tvrdá14,01–21°dHTvrdá
>3,76 mmol/l>21,01°dHVeľmi tvrdá

Stupnica tvrdosti vody sa uvádza v jednotkách mmol/l. Ale v praxi sa môžete stretnúť aj s nemeckým stupňom označenia, tzv. °dH.

1 mmol/l = 5.6077 °dH

1 °dH = 0,18 mmol/l

Negatívnym vplyvom veľmi tvrdej vody je zvýšené zdravotné riziko na organizmus. Vysoké množstvo anorganických minerálnych látok v organizme nadmerne zaťažuje obličky, tráviaci trakt a pečeň. Prispieva tvorbe obličkových kameňov a má negatívny dopad na ľudský organizmus pri zvýšenej fyzickej aktivite. Vodu so stredným stupňom tvrdosti môžeme považovať za najvhodnejšiu pitnú vodu.

Žena s úsmevom na tvári drží pohár s vodou.

Ako odstrániť
vodný kameň

Tvrdosť vody sa v dnešnej dobe dá efektívne riešiť za pomoci rôznych moderných filtračných technológii na odstránenie vodného kameňa.

Existuje viacero spôsobov úpravy tvrdej vody. Centrálne pre celý objekt alebo lokálne na jednom výstupe. Zariadenia sa dajú nastavovať pre dosiahnutie ideálnych parametrov tvrdosti vody.

Najefektívnejším a ekonomickým riešením pre odstránenie tvrdej vody a vodného kameňa je úprava vody pomocou zmäkčovača vody.

Zmäkčovače vody sú najlepšou možnosťou odstránenie vodného kameňa

Zmäkčovače vody sú najlepšou možnosťou odstránenie vodného kameňa, lebo vodný kameň priamo z vody odstraňujú. Naše stanice rady Pallas sú výsledkom dlhoročného testovania a používania staníc v praxi viac ako 40 rokov.

Kompletná technológia je vyrábaná priamo na mieru pre zákazníka v našej továrni v Belgicku. Základ tvorí riadiaca jednotka Pallas, ktorá je do maximálnej možnej miery prispôsobená pre každodenné použitie v domácnosti ako aj pre nepretržitú prevádzku v priemyselných projektoch.

Na každé zariadenie Pallas udeľujeme záruku 10 rokov. Veľmi dôležitý komponent je filtračná nádoba, ktorá je tak isto vyrábaná našou spoločnosťou, tým pádom spĺňa najprísnejšie štandardy a predchádza tým riziku spojenému s nekompatibilnými komponentami ako napríklad zlé tesnenie alebo poškodenie stien filtračných nádob.

Ako sa vyznať v širokej ponuke zariadení zmäkčovacích staníc? Zmäkčovacie stanice rozdeľujeme do základných kategórii. Vyberte si tú svoju.

Ako sa vyznať v ponuke zariadení?

Máte problém sa zorientovať v ponuke zmäkčovacích staníc a neviete správne vybrať tú, ktorú potrebujete?

Zmäkčovacie stanice rozdeľujeme do niekoľkých  kategórii. Kontaktujte nás a vyberte si tú svoju.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka