Rozbor vody v Dunajskej strede
Rozbor vody v Dunajskej strede
Všetky služby

Rozbor vody v Dunajskej strede

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Dunajskej strede

Okres Dunajská Streda patrí k dvom okresom na Slovensku, kde majoritu tvorí maďarská národnosť. Slováci tvoria väčšinu v siedmich obciach a relatívnu väčšinu v dvoch zo 67 obcí (z toho 4 mestá).

Mesto Dunajská Streda sa nachádza na území s mnohými vzácnymi druhmi rastlín a živočíchov (hlavne vtáctva) a najväčšou zásobárňou kvalitnej pitnej vody v Strednej Európe. Obľúbeným turistickým cieľom regiónu sú termálne kúpaliská a technické pamiatky – vodné mlyny.

V Dunajskej strede žije 23 519 obyvateľov a leží v Podunajskej nížine v strede Žitného ostrova – najväčšieho riečneho ostrova v Európe.

Mesto je významným hospodárskym a kultúrnym centrom regiónu. Názov mesta je odvodený z privilégia, podľa ktorého sa na území dnešného mesta mohli každú stredu konať trhy.

Okres_dunajska streda
Abiosestón vo vode.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Dunajská streda ?

Kvalita mestských a obecných vodovod v lokalite Dunajská Streda je uspokojivá. Pravidelným problémom býva akurát tvrdá voda.

Problém v danej lokalite sú teda primárne studňové zdroje vody. Často sa stretávame s plytkými kopanými studňami, ktoré trpia kontamináciou povrchovými vodami. Vzniká tak často mikrobiologické znečistenie a vysoký obsah dusičnanov.

Naopak pri hlbších vrtoch sa zvyčajne nachádza voda v dobrej kvalite spĺňajúca limity pre pitné vody.

Pri rozboroch vody v meste Dunajská streda, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  • TVRDÁ voda
  • BAKTÉRIE vo vode
  • DUSIČNANY vo vode

 

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Baktérie sa do vodných zdrojov dostávajú externou kontamináciou ako sú žumpy, odpadové vody vypúšťané do potokov alebo vnikaním povrchovej vody do studní z dôvodu nedostatočnej hĺbky studne alebo jej izolácie a zabezpečenia.

TVRDOSŤ

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

DUSIČNANY

Dostávajú sa do vodných zdrojov hlavne prehnojením pôdy, chemickým postrekom pôdy.

Tečúca voda v umývadle.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Presiahnuté normy v ukazovateľoch mikrobiologického znečistenia sa negatívne prejavujú na pitnosti vody ale aj pri úžitkovosti vody. Vysoký obsah fekálnych baktérii ako sú koliformné baktérie, enterokoky, e. coli alebo clostridium
perfingens znemožňujú vodu používať na pitné účely. Zároveň nie je možné vodu použiť ani na osobnú hygienu kvôli riziku vzniku zápalov a kožných ochorení.

Dusičnany vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Pri konzumácii sa v tele metabolizujú na dusitany, ktoré pri vysokých množstvách negatívne ovplyvňujú okysličovanie krvi. Zvýšené riziko je najmä pre malé deti u ktorých sa nedostatočné okysličenie prejavuje intenzívnejšie.

Veľmi tvrdá voda nie je ideálna na pitné účely. Anorganické minerály vo vode nevie telo v plnej miere využiť a preto ich musí filtrovať samé. Dôsledkom je nadmerná záťaž obličiek a tráviaceho traktu. Veľmi citlivá na vysokú tvrdosť je samotná pokožka, ktorá reaguje podráždením alebo začervenaním. Pre ľudí trpiacich kožnými alergiami je tvrdá voda nevhodná na osobnú hygienu. Zvýšený obsah minerálnych látok neprospieva ani kvalite vlasov.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

V rámci úpravy vody nie je problém tieto problémy vyriešiť.

Odstránenie dusičnanov sa využívajú centrálne technológie na báze filtračných médií, ktoré sú schopné dusičnany zachytiť a následne odviesť do odpadu alebo lokálne pomocou reverznej osmózy, ktorá upravuje celkovú kvalitu vody.

Podobným spôsobom upravujeme aj tvrdú vodu. Automatické systémy na báze filtračného média katex sú najlepším spôsobom ako vodu zmäkčovať.

Pri mikrobiologickom znečistení vody sa využívajú UV technológie alebo dávkovacie systémy s dezinfekčnou látkou. Vhodný spôsob sa vždy určuje na základe vykonanej analýzy vody.

Nainštalovaná zmäkčovacia stanica v Houseboate.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Cenová hladina odstránenie mikrobiologického znečistenia sa pohybuje na úrovni od 500 € do 1 300 €.
Cenová hladina odstránenie tvrdosti vody pre rodinné domy sa pohybuje na úrovni od 1 000 € do 1 300 €.
Cenová hladina na odstránenie dusičnanov sa v závislosti od zvoleného typu technológie pre rodinné domy sa pohybuje na úrovni od 500 € do 1 400 €.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka