Námestie Púchova.
Námestie Púchova.
Všetky služby

Rozbor vody v Púchove

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Púchove

Mesto Púchov leží v doline stredného toku Váhu a severnej časti Ilavskej kotliny na rozhraní Bielych karpát, Javorníkov a Strážovských vrchov. Z hľadiska administratívneho členenia Slovenskej republiky patrí do Trenčianskeho kraja, ktorý tvorí 9 okresov.

Okolie Púchova je veľmi zložité. Biele Karpaty tvoria prevažne horniny starotreťohorného a druhohorného veku. Javorníky majú podobné zloženie a v Strážovských vrchoch na ľavom brehu Váhu vystupujú mladotreťohorné, prípadne starotreťohorné a druhohorné horniny. Najväčší význam a rozšírenie majú horniny bradlového pásma, ktoré sa tiahne z Moravy cez Púchov a Považie až na východné Slovensko.

Osou riečnej siete je rieka Váh, ktorá je v tomto úseku regulovaná priehradou Nosice a haťou v Dolných Kočkovciach. Riečna sieť je vyvinutá jednostranne. Väčšie prítoky pozorujeme len z pravej strany. V blízkosti Nimnice – Nimnický potok. Hlavným nositeľom spodných vôd sú štrkové náplavy Váhu. Okolité horniny bradlového pásma sú na vodu chudobné.

Okres Púchov.
Muž drží fľašu vody, v ktorej je železo.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Púchov?

Kvalitu vody v lokalite Puchov ovplyvňuje negatívne primárne vysoká tvrdosť vody.

Časti zásobované mestským vodovodom ale aj studňové zdroje vykazujú zvýšenú mieru problémov pri používaní v domácnostiach. Veľmi tvrdá voda negatívne ovplyvňuje aj pitnosť vody ale primárne jej úžitkovosť.

Studňové zdroje okrem zvýšenej tvrdosti vody, často krát obsahujú vysoké hodnoty železa a mangánu v dôsledku čoho sa objavuje aj zápach a zákal vo vode.

Pri plytkých studňových zdrojoch sa prejavu aj problémy s baktériami.

Pri rozboroch vody v meste Púchov, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  • TVRDOSŤ vody  
  • ŽELEZO A MANGÁN vo vode
  • BAKTÉRIE vo vode

 

Ako daný problém vzniká?
BAKTÉRIE

Baktérie sa do vodných zdrojov dostávajú externou kontamináciou ako sú žumpy, odpadové vody vypúšťané do potokov alebo vnikaním povrchovej vody do studní z dôvodu nedostatočnej hĺbky studne alebo jej izolácie a zabezpečenia.

ŽELEZO, MANGÁN, TVRDOSŤ

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

 

Zanesené trubice tvrdou vodou.
Žena svrbí rameno.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Veľmi tvrdá voda nie je ideálna na pitné účely. Anorganické minerály vo vode nevie telo v plnej miere využiť a preto ich musí filtrovať samé. Dôsledkom je nadmerná záťaž obličiek a tráviaceho traktu. Veľmi citlivá na vysokú tvrdosť je samotná pokožka, ktorá reaguje podráždením alebo začervenaním. Pre ľudí trpiacich kožnými alergiami je tvrdá voda nevhodná na osobnú hygienu. Zvýšený obsah minerálnych látok neprospieva ani kvalite vlasov.

Železo vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Ako ťažký kov zaťažuje tráviaci trakt ako aj obličky a pečeň. Primárne sa prejavuje na sanite a spotrebičoch nepríjemným hnedým zafarbením, ktoré je náročné odstrániť a sprievodný jav je zápach po skazených vajciach a zakalená voda.

Mangán vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Ako ťažký kov zaťažuje tráviaci trakt ako aj obličky a pečeň. Okrem iného sa prejavuje aj na sanite a spotrebičoch nepríjemným čiernym zafarbením, ktoré je náročné odstrániť. Často krát musia byť spotrebiče vymenené lebo sú v dôsledku mangánu nefunkčné alebo nepracujú správne.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

V rámci úpravy vody je možné problematiku so železom, mangánu, baktériami a tvrdosťou vody riešiť.

Odstráneniu železa, mangánu a zvýšenej tvrdosti vody predchádza komplexná analýza konkrétneho typu vody. Následne sa určuje najvhodnejší spôsob filtrácie.
Tvrdá voda sa najčastejšie odstraňuje zmäkčovacími automatickými stanicami, ktoré pracujú na báze iónovýmeny. Následne zachytené látky odplavuje do odpadu.

Železo a mangán sa z vody odstraňujú podobným spôsobom ako tvrdá voda a teda automatickými stanicami ale používajú sa rôzne filtračné stanice, ktoré sú tieto látky schopné zachytiť a odviesť do odpadu. Následne sa navrhne systém buď na báze iónovýmeny alebo filtrácie za pomoci areačného procesu.

Pri mikrobiologickom znečistení vody sa využívajú UV technológie alebo dávkovacie systémy s dezinfekčnou látkou. Vhodný spôsob sa vždy určuje na základe vykonanej analýzy vody.

Zmäkčovač vody Clack CK Duplex.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Cenová hladina odstránenie mikrobiologického znečistenia sa pohybuje na úrovni od 500 € do 1 300 €.
Cenová hladina odstránenia zvýšenej tvrdosti vody sa pohybuje na úrovni od 1000 € do 1 400 €.
Cenová hladina odstránenia železa a mangánu sa pohybuje na úrovni od 1 200 € do 2 500 €.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka