Kaštieľ v Galante.
Kaštieľ v Galante.
Všetky služby

Rozbor vody v Galante

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Galante

Mesto Galanta sa nachádza v Trnavskom samosprávnom kraji v rovnomennom okrese a leží v strednej časti juhozápadného Slovenska. Mesto je jedným z kultúrnych, správnych a hospodárskych centier podunajského regiónu. Okres Galanta susedí s okresmi Trnava, Hlohovec, Nitra, Komárno, Šaľa, Dunajská Streda a Senec.

Galanta je obklopená viacerými väčšími a menšími vodnými tokmi – Váh, Malý Dunaj a Dudváh. Po jej okrajoch pretekajú potoky Šárd a Derňa. Na území mesta sú využívané dva geotermálne vrty. Teplota geotermálnej vody je 72 – 76 ºC.

V odvetvovej štruktúre priemyslu dominuje elektrotechnický priemysel, strojárstvo a potravinársky priemysel. V meste majú zastúpenie rôzne firmy, peňažné ústavy, banky, daňový úrad, colný úrad.

Celková rozloha mesta je 3391,37 ha z toho intravilán 45,94 ha. Hustota obyvateľstva je približne 438 obyvateľov/km2. Mesto sa člení na časti Galanta a prímestské časti Javorinka, Nebojsa, Hody.

Okres Galanta na mape.
Závažie a korok v poháry vo vode.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Galanta ?

Pri rozboroch vody v meste Galanta, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   ŽELEZO vo vode
  •   MANGÁN vo vode
  •   TVRDOSŤ vody
  •   DUSIČNANY vo vode

 

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Najčastejší problém je nedostatočná ochrana vodného zdroja, nedostatočná alebo žiadna kanalizácia v daných lokalitách, prepúšťajúce septiky, nedostatočná vzdialenosť septikov, žúmp, hnojísk od vodného zdroja.

ŽELEZO, MANGÁN, TVRDOSŤ

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

DUSIČNANY

Dostávajú sa do vodných zdrojov hlavne prehnojením pôdy, chemickým postrekom pôdy.

 

Polievanie poľa znečistenou vodou.
Žena pije vodu, ktorá jej nechutí.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

BAKTERIE vo vode spôsobujú to, že je voda nepitná, nedá sa použiť na priamu konzumáciu.

ŽELEZO, MANGAN, TVRDOSŤ spôsobuje hlavne problém s usádzaním vodovodných rozvodov a všetkých spotrebičov ktoré prichádzajú do styku z vodou, tak isto podlahové kúrenie, tepelné čerpadla, atď. Vysoko zvýšený obsah mangánu môže spôsobiť narušeniu fungovania nervového systému. Príznaky sú únava, ospalosť, slabá pamäť.

DUSIČNANY vo vysokom množstve vo vode spôsobujú hlavne obmedzení prenos kyslíka krvou, prejavujú sa zvýšeným krvným tlakom, infarktom a v neposlednom rade v tvorbe  karcinogénnych látok, čiže riziko nádorových ochorení, rakoviny.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Existuje viacero možnosti. Na riešenie BAKTERII sa najčastejšie používajú UV lampy alebo dávkovacie systémy, ideálne v kombinácii s dezinfekciou vodných zdrojov a potrubí.

Na riešenie ŽELEZA, MANGANU, TVRDOSTI poznáme lokálne a centrálne riešenia, najideálnejšie je ale v prípade týchto ukazovateľov centrálne riešenie, kvôli eliminácii usádzania sa vo vodovodných rozvodoch a následne spotrebičov. Tým si zaistíme dlhšiu životnosť spotrebičov ale vyhneme sa aj prípadnému zápachu vo vode.

Na riešenie DUSIČNANOV poznáme lokálnu možnosť úpravy a to najčastejšie formou reverznej osmózy, keď je obsah dusičnanov ale vyšší, vtedy sa odporúča skôr centrálne riešenie.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

(Veľmi individuálny údaj) Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 eur a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1000 eur.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 eur do 2000-3000 eur, záleží od rozsahu problému a pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 eur a centrálnej cca 1500 eur, ale toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedna o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Rezervná osmóza.
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka