7 skúmaviek v laborátoriu.
7 skúmaviek v laborátoriu.
Všetky služby

Rozbor vody na mangán a železo

Drahomir Bartek.
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Ako sa dostane železo a mangán do vody

Železo a mangán sú často neoddeliteľnou súčasťou vody, do ktorej sa dostávajú z hornín v pôde, ktorými voda preteká. Keď ich je však veľa, môžu škodiť. Dôkazom vyššieho výskytu sú mastné škvrny na povrchu zakalenej až čiernej vody.

Prekročenie limitných hodnôt (0,05 mg/l pre mangán a 0,2 mg/l pre železo) má vplyv na vlastnosti pitnej vody a môže spôsobiť zhoršenie jej chuti. Zvýšené množstvo železa a mangánu v priemysle spôsobuje nadmerné opotrebenie výrobného zariadenia a usadzovanie kalu v potrubí. V domácnosti vám naopak môžu zničiť práčku alebo spôsobovať škvrny na bielizni.

Mangán a železo vo vode.
Usmievavé dievča pije vodu z hrnčeka.

Odstránenie mangánu a železa z vody

Oba ťažké kovy sa vo väčšej miere vyskytujú v podzemných vodách. Pokiaľ teda odoberáte pitnú vodu z hĺbených vrtov či studní, je väčšia šanca, že máte vo vode zvýšený obsah železa a mangánu.

Vtedy by ste mali zvážiť alternatívny zdroj pitnej vody, alebo začať s úpravou kontaminovanej vody. Najbežnejšou metódou je úprava vody osmotickým filtrom, alebo iontomeničovým zariadením. Presné hodnoty a možnosti čistenia zistíte rozborom vody.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka