Pohľad zo Spišskej Novej Vsi na Tatry.
Pohľad zo Spišskej Novej Vsi na Tatry.
Všetky služby

Rozbor vody v Spišskej Novej Vsi

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Spišskej Novej Vsi

Mesto leží vo východnej časti Slovenska v Košickom kraji, na rieke Hornád v južnej časti Hornádskej kotline, na východnom okraji Slovenského raja, v mieste stretu s Volovskými a Levočskými vrchmi. Stred mesta leží v nadmorskej výške 430 m.n.m a zalesnený kataster mesta v južnej časti dosahuje nadmorskú výšku 1266 m.n.m (Veľká Knola).

Nachádzajú sa tu rozsiahle rudné ložiská v centrálnej časti Volovských vrchov. Z rúd železa sa ťažil siderit a limonit, z medených rúd chalkopyrit a tetraedrit a zo strieborných rúd tetraedrit s prímesou ortuti. Mesto je priamou bránou do Národneho parku Slovenský raj. V katastri mesta sa začína mnoho turistických ciest do celého Slovenského raja.

Vodné pomery mesta neboli priaznivé pre vytvorenie prírodných vodných plôch. V meste sa nachádza jazero v areáli ZOO a bagrovisko nad bývalou tehelňou. V mestskej časti Novoveská Huta sa nachádzajú menšie rybníky. Neďaleko mesta sa nachádza vodná nádrž Klauzy v katastri obce Smižany a juhozápadne sa nachádza vodná nádrž Palcmanská Maša.

Okres Spišská Nová Ves.
Námestie Spišskej Novej Vsi.
Odber vzorky vody v umývadle.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Spišská Nová Ves?

Pri rozboroch vody v meste Spišská Nová Vec, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   MANGÁN vo vode
  •   DUSIČNANY vo vode

 

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

V danej lokalite býva jeden z častých problémov mikrobiologického znečistenia vo vode ľudský faktor. Hlavne znečistenie v blízkosti vodných zdrojov.
Problém s baktériami vzniká keď je studňa napríklad v blízkosti družstva s hospodárskymi zvieratami, alebo v blízkosti žumpy, ktorá dobre netesní.

MANGÁN

Dostáva  sa do vody prirodzeným spôsobom a to z hornín ktoré sú obsiahnuté v pôde a cez ktoré vo preteká

DUSIČNANY

Dostávajú sa do vody zvýšenou poľnohospodárskou činnosťou a to prehnojovaním polí v blízkosti vodných zdrojov

 

Studňa v prírode, na ktorej je koza.
Žena je nespokojná s vodou v poháry.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

BAKTERIE vo vode spôsobujú najčastejšie tráviace problémy , žalúdočné problémy alebo aj hnačky.

MANGÁN vo vode nám tak isto ako železo alebo tvrdosť znižuje životnosť spotrebičov usádzaním sa. Senzoricky nám mangán vo vode môže najviac ovplyvniť chuť, vôňu a farbu.

DUSIČANY spôsobujú v ľudskom organizme výrazne zníženie okysličovania krvi, je to hlavne problém týkajúci sa malých deti.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Existuje viacero možnosti na riešenie baktérii. Najčastejšie sa používa UV lampa, ktorá je to najideálnejšie riešenie hlavne preto, že neovplyvňuje/nemení charakter vody a chemicky nezasahuje do stavu vody, na rozdiel od dávkovacích systémov, ktoré sú ale v niektorých prípadoch nevyhnutné k použitiu a to je hlavne v prípade pokiaľ voda obsahuje agresívnejšie a väčšie množstvo baktérii.

Na riešenie mangánu poznáme lokálne a centrálne riešenia, najideálnejšie je ale v prípade týchto ukazovateľov centrálne riešenie, kvôli eliminácii usádzania sa vo vodovodných rozvodoch a následne spotrebičov. Tým si zaistíme dlhšiu životnosť spotrebičov ale vyhneme sa aj prípadnému zápachu vo vode.

Na riešenie dusičnanov poznáme lokálnu možnosť úpravy a to najčastejšie formou reverznej osmózy. Keď je obsah dusičnanov ale vyšší, vtedy sa odporúča skôr centrálne riešenie

 

UV lampa na vodu Pallas 550 LCD
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 eur a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1000 eur.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 eur do 2000-3000 eur, záleží od rozsahu problému. Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 eur a centrálnej cca 1500 eur.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedna o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka