Meranie chlóru vo vode.
Meranie chlóru vo vode.
Všetky služby

Meranie chlóru vo vode

Drahomir Bartek.
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Problémy spôsobené chlórom vo vodnom zdroji

S chlórom sa stretávame najčastejšie v mestských distribučných sieťach. Chlórovanie vody má prioritný význam pri zabezpečení mikrobiologickej stability vody, spoľahlivo likviduje baktérie a vírusy vo vode, zabraňuje vzniku a šíreniu rôznych ochorení.

Má ale aj svoje negatívne stránky. Spolu s chlórom sa do vody dostávajú aj nežiadúce látky a to hlavne DBPs (2 najškodlivejšie sú Trihalometány a Halogenoctové kyseliny). Sú to vedľajšie dezinfekčné produkty, ktoré sú až 100 krát toxickejšie ako chlór samotný.

Meranie pH v bazéne.

Čo spôsobuje chlór a ako ho odstrániť?

Chlór je jedinečný v tom, že dokáže ničiť vírusy, baktérie a nebezpečné mikroorganizmy prenášané vodou. Koncentrácia chlóru by mala byť za bežných okolností vo verejnej pitnej vode bezpečná. Voda ale musí byť pravidelne kontrolovaná. Chlór sa ale pitím dostáva i do nášho čreva, kde tiež ničí baktérie, mnohokrát tie prospešné.

Chlór tak teda môže z časti stáť za vznikom chorôb ako obezita, cukrovka, astma a rakovina. Pitie chlórovanej vody dokonca môže až dvojnásobné zvýšiť riziko ochorenia rakovinou žlčníka.

Na odstránenie chlóru sú účinné rôzne typy filtračných médií na báze aktívneho uhlia. Aktívne uhlie absorbuje zlúčeniny chlóru a následne pri správnom používaní zabezpečí odstránenie jeho negatívnych účinkov. Avšak tu je potrebné byť veľmi opatrný, nakoľko po odstránení chlóru sa voda stáva oveľa menej odolná voči mikroorganizmom a baktériám.

Pre správny postup je potrebné poradiť sa s odborníkmi a následne navrhnúť vhodné riešenie.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka