Rozbor vody v Martine
Rozbor vody v Martine
Všetky služby

Rozbor vody v Martine

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Martine

Martin je mesto na severe Slovenska. Je to historické centrum Turca a okresné mesto.

Pitná voda je dodávaná Turčianskou vodárenskou spoločnosťou, a.s., Martin verejným vodovodom sa vyznačuje vysokou kvalitou jej zloženia, nakoľko pochádza výlučne z podzemných zdrojov vody s výnimkou vodárenského zdroja na Martinských holiach, ktorého zdrojom je Mlynský potok a obcí Turček a Sklené, ktoré sú zásobované zo zdrojov vody neprevádzkovaných Turčianskou vodárenskou spoločnosťou (z vodárenskej nádrže Turček).

Abiosestón vo vode.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Martin ?

Pri rozboroch vody v meste Martin, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  • TVRDOSŤ vody
  • BAKTÉRIE vo vode
  • MANGÁN vo vode

 

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Baktérie sa do vodných zdrojov dostávajú externou kontamináciou ako sú žumpy, odpadové vody vypúšťané do potokov alebo vnikaním povrchovej vody do studní z dôvodu nedostatočnej hĺbky studne alebo jej izolácie a zabezpečenia.

TVRDOSŤ

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

MANGÁN

Dostáva do vody tým, že podzemné vody pretekajú železitým podložím a naviažu ho na seba.

Muž naťahujúci sa za pohárom vody, na ktom je obrázok vírusu.
Bolesť žalúdka.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Baktérie  vo vode zapríčiňujú to, že sa voda stáva nepitná, nepoužiteľná na priamu konzumáciu a môže spôsobiť zdravotné problémy týkajúce sa hlavne tráviacej sústavy.

Tvrdosť vody, čiže usádzanie vodného kameňa je hlavne problém pre väčšinu spotrebičov, ktoré prichádzajú do styku z vodou, tak isto podlahové kúrenie, tepelné čerpadlá a bojlery.

To iste platí aj pre mangán, čo sa týka zanášania a navyše tu vzniká problém aj s prípadným zápachom vody.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Na odstránenie baktérii  najčastejšie používame UV lampy, je to najvhodnejšie riešenie hlavne preto, že nám nemení charakter vody a hlavne chemicky nezasahuje do stavu vody.

Na riešenie mangánu a tvrdosti je nevyhnutné ich odstraňovať centrálnymi technológiami a to hlavne preto, že tento problém sa týka hlavne našich spotrebičov a celkového komfortu bývania a to smerom k usádzaniu vodného kameňa, železa na kúpeľňových sanitách, batériách a tak podobne.

UV lampy.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka