Rozbor vody v skúmavke.
Rozbor vody v skúmavke.
Všetky služby

Kompletný rozbor vody

Drahomir Bartek.
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o kompletný rozbor vody? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Prečo je minimálny rozbor vody dôležitý.


Rozbor vody je najdôležitejšou súčasťou pri úprave vody. Akreditovaný kompletný rozbor vody je jediná cesta ako zistiť či je vaša voda pitná a vhodná na ľudskú potrebu. Voda ako základná tekutina potrebná pre život by mala byť čistá a zdravotne nezávadná.

Na základe rozboru vody vieme jednoznačne určiť, ktoré prvky je potrebné z vody odstrániť aby bola voda vhodná na pitné účely. Vďaka výsledkom vám v ďalšej fáze vieme navrhnúť technológiu na úpravu vody, ktorá tieto prvky z vody odstráni a vy tak môžete vodu bezpečne používať aj na pitné účely.

Rozbor vody v skúmavke.
Žena s úsmevom na tvári drží pohár s vodou.

Najčastejšie dôvody pre rozbor vody:

 • Zistenie pitnosti vody
 • Kolaudácia domu
 • Overenie funkčnosti technológie
 • Zdravotné ťažkosti
 • Usadzovanie vodného kameňa
 • Nová studňa / nový zdroj vody

Voda z vlastných a verejných zdrojov

Voda z vlastného zdroja môže obsahovať prvky, ktoré nie sú vhodné pre človeka. Rozbor vody nás vie upozorniť na prítomnosť týchto prvkov vo vode. Preto pokiaľ máte vlastný zdroj, ktorý ešte neprešiel kontrolou, nečakajte a dajte si spraviť rozbor vody čo najskôr a predídete tak zbytočným zdravotným komplikáciám v budúcnosti. Aj voda z verejných vodovodov môže obsahovať škodlivé látky a preto nie je treba podceniť ani jej úpravu. Najčastejšími problémami verejných vodovodov je zvýšená hladina chlóru a obsahu vápnika.

Rozbor vody je vykonávaný na základe vyhlášky 91/2023 Z. z., ktorým sa stanovujú požiadavky na kontrolu kvality vody určenej pre ľudskú potrebu. Všetky naše rozbory sú certifikované a odber vzorky vody vykonáva akreditovaný pracovník. Kompletný rozbor vody (tzv. Minimálny rozbor vody) je vhodný aj na použitie ku kolaudačnému rozhodnutiu.

Rozbor vody v skúmavke.

Minimálny rozbor vody za výhodnú cenu 129€

Cena za kompletný rozbor vody zahŕňa:

 • konzultáciu
 • dopravu na miesto odberu
 • odborný akreditovaný odber
 • akreditovaný rozbor vody
 • vystavenie certifikátu
 • vysvetlenie jednotlivých ukazovateľov v protokole
 • návrh riešenia v prípade potreby

Zoznam hodnotených ukazovateľov:

1. Escherichia coli
2. Koliformné baktérie
3. Enterokoky (fekálne streptokoky)
4. Kultivovateľné mikroorganizmy pri 22 °C
5. Kultivovateľné mikroorganizmy pri 36 °C
6. Živé organizmy (okrem bezfarebných bičíkovcov)
7. Vláknité baktérie (okrem železitých a mangánových baktérií)
8. Železité a mangánové baktérie
9. Mikromycéty
10. Mŕtve organizmy
11. Abiosestón
12. Absorbancia (254 nm, 1 cm)
13. Amónne ióny
14. Farba

15. Dusičnany
16. Dusitany
17. Voľný chlór – určuje sa pri odberoch z mestských vodovodov
18. Chemická spotreba kyslíka manganistanom
19. Vodivosť
20. Mangán
21. Pach
22. Reakcia vody
23. Zákal
24. Železo
25. Tvrdosť vody
26. Vápnik
27. Horčík

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka