Rozbor vody Ivanka pri Dunaji
Rozbor vody Ivanka pri Dunaji
Všetky služby

Rozbor vody v Ivanke pri Dunaji

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Ivanke pri Dunaji

Ivanka pri Dunaji je situovaná v juhozápadnej časti Slovenska, za hranicou hlavného mesta Bratislavy, v okrese Senec.

Z hľadiska klimatických pomerov sa obec  nachádza v miernom podnebnom pásme kontinentálneho charakteru, v teplej suchej oblasti s miernejšou zimou. Dnešné tečúce vody Ivanky reprezentuje najmä Šúrsky kanál, ktorý začali budovať v roku 1941 ako umelý tok na odvodnenie a vysušenie Svätojurskeho šúru. Kanál, ktorého celková dĺžka je 15,62 km zbiera vody z potokov Malých Karpát, ale i z čističiek odpadových vôd a odvádza ich do Malého Dunaja.

Predmetný vodovod zásobuje pitnou vodou obec Ivanku pri Dunaji. Vodovod je pripojený na diaľkový prívod vody Šamorín – Podunajské Biskupice – Bernolákovo – Pezinok Grinava. Vzhľadom na plánovaný dynamický rozvoj obce Ivanka pri Dunaji a priľahlého územia sa uvažuje s ďalšími úpravami (napr. rekonštrukcia prívodu do obce).

Ruka sa dotýka prstom vody.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Ivanka pri Dunaji?

Pri rozboroch vody v meste Ivanka pri Dunaji, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   DUSIČNANY vo vode
  •   ŽELEZO vo vode
  •   TVRDOSŤ vody

Ako daný problém vzniká?

TVRDOSŤ

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

DUSIČNANY

Dostávajú sa do vodných zdrojov hlavne prehnojením pôdy, chemickým postrekom pôdy.

ŽELEZO

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

mangán a železo vo vode

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Vysoký obsah dusičnanov vo vode spôsobuje hlavne obmedzenie presunu kyslíka krvou, prejavuje sa hlavne zvýšeným krvným tlakom, infarktom a tak isto v tvorbe  karcinogénnych látok, čiže riziko nádorových ochorení.

Tvrdosť vody, čiže usádzanie vodného kameňa je hlavne problém pre väčšinu spotrebičov, ktoré prichádzajú do styku z vodou, tak isto podlahové kúrenie, tepelné čerpadlá, bojlery.

To iste platí aj pre železo, čo sa týka zanášania a plus navyše tu vzniká problém aj s prípadným zápachom vody.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Na riešenie dusičnanov využívame najčastejšie možnosť lokálnej úpravy, formou reverznej osmózy a to hlavne vtedy, keď hodnoty dusičnanov nie sú prekročené vo vysokom množstve a vodu potrebujeme upraviť len smerom k priamej konzumácii. Keď je obsah dusičnanov ale výrazne vyšší, vtedy sa odporúča skôr centrálne riešenie, nakoľko by to už mohlo spôsobovať problémy aj pri umývaní a sprchovaní.

Na riešenie železa a tvrdosti je nevyhnutné ich odstraňovať centrálnymi technológiami a to hlavne preto, že tento problém sa týka hlavne našich spotrebičov a celkového komfortu bývania a to smerom k usádzaniu vodného kameňa, železa na kúpeľňových sanitách, batériách a tak podobne.

Reverzná osmóza na odstránenie ťažkých kovov.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka