Centrum Bardejova.
Centrum Bardejova.
Všetky služby

Rozbor vody v Bardejove

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Bardejove

Mesto Bardejov je mestom, ktoré píše už vyše 771- ročnú históriu. Je to významné mesto, ktorého cennou devízou sú pamiatky vytvorené v období stredoveku. Je známe tiež svetoznámymi kúpeľmi, krásnou okolitou prírodou a pomerne nenarušeným životným prostredím.

Mesto je okresným sídlom a prirodzeným kultúrno – spoločenským i hospodárskym centrom regiónu horného Šariša. Má viac ako 33 tisíc obyvateľov a vďaka svojím danostiam a svojej geografickej polohe si zachováva významné postavenie nielen v oblasti východného Slovenska, ale aj prihraničných  regiónov susedného Poľska.

Bardejov je známy ako mesto s bohatým kultúrnym a spoločenským životom, ktorý býva často ozdobený zaujímavými podujatiami mestského i regionálneho charakteru, je tu veľa športovísk, čo je nepochybne dobrým predpokladom záujmu budúcich generácií žiť v tomto meste.

Okres Bardejov na mape kraja.
Abiosestón vo vode.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Bardejov ?

Pri rozboroch vody v meste Bardejov, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  • BAKTÉRIE vo vode
  • TVRDOSŤ vody
  • MANGÁN vo vode

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

V danej lokalite býva jeden z častých problémov mikrobiologickeho znečistenia vo vode ľudský faktor, všeobecné znečistenie v blízkosti vodných zdrojov. Problém s baktériami vzniká keď je studňa napríklad v blízkosti družstva s hospodárskymi zvieratami, alebo v blízkosti žumpy, ktorá dobre netesní.

MANGÁN

Dostáva  sa do vody prirodzeným spôsobom a to z hornín, ktoré sú obsiahnuté v pôde a cez ktoré preteká.

Továreň pri vode.
Porovnanie vodný kameň pred a po.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Baktérie vo vode spôsobujú najčastejšie tráviace problémy , žalúdočné problémy alebo aj hnačky.

Mangán vo vode nám tak isto ako železo alebo tvrdosť znižuje životnosť spotrebičov usádzaním sa. Senzoricky nám mangán vo vode môže najviac ovplivniť chuť, vôňu a farbu.

Tvrdosť vo vode resp. veľmi tvrdá voda nám primárne spôsobuje problém s usádzaním vodného kameňa, čiže pre vodovodné rozvody, spotrebiče.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Existuje viacero možnosti na riešenie baktérii. Najčastejšie sa používa UV lampa, je to najideálnejšie riešenie hlavne preto, že neovplyvňuje a nemení charakter vody a chemicky nezasahuje do stavu vody. Na rozdiel od dávkovacích systémov, ktoré sú ale v niektorých prípadoch nevyhnutné k použitiu a to hlavne v prípade, pokiaľ voda obsahuje agresívnejšie a väčšie množstvo baktérii.

Na riešenie mangánu a tvrdosti, poznáme lokálne a centrálne riešenia. Najideálnejšie je ale v prípade týchto ukazovateľov centrálne riešenie, kvôli eliminácii usádzania sa vo vodovodných rozvodoch a následne spotrebičov. Tým si zaistíme dlhšiu životnosť spotrebičov ale vyhneme sa aj prípadnému zápachu vo vode.

Na riešenie dusičnanov poznáme lokálnu možnosť úpravy a to najčastejšie formou reverznej osmózy, keď je obsah dusičnanov ale vyšší, vtedy sa odporúča skôr centrálne riešenie.

Rezervná osmóza.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Je to veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 eur a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1000 eur.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 eur do 2000-3000 eur, záleží od rozsahu problému a pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 eur a centrálnej cca 1500 eur.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka