Všetky služby

Rozbor vody v Prešove


Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Prešove

Mesto Prešov je významným hospodárskym a správnym centrom východného Slovenska.

Úroveň zásobovanosti v jednotlivých okresoch Prešovského kraja je veľmi rozdielna.
Najnižší podiel zásobovaných obyvateľov v rámci Prešovského kraja je dlhodobo v okrese Vranov nad Topľou, kde takmer polovica obyvateľov je zásobovaná pitnou vodou z domových studní s nevyhovujúcou kvalitou. Podobne nepriaznivý stav je aj v okrese Sabinov a Stropkov.

V prípade vybavenosti sídiel verejnými vodovodmi je vo väčšine okresov veľmi
nepriaznivý stav. V okrese Snina 2/3 sídiel nemá verejný vodovod. Menej ako polovica sídiel má vybudovaný verejný vodovod v okresoch Snina, Stropkov a Medzilaborce. Veľmi nepriaznivá situácia je aj v okrese Svidník s menej ako 60 % podielom sídiel vybavených verejným vodovodom.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Prešov ?

Pri rozboroch vody v meste Prešov, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   DUSIČNANY vo vode
  •   MANGÁN vo vode
  •   TVRDOSŤ vody

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Problém s baktériami vo vode vzniká hlavne nedostatočným zabezpečení vodného zdroja a tým, že v jeho blízkosti sa nachádzajú hnojiská, kanalizácie a nedostatočné septiky.

MANGÁN a TVRDOSŤ sa dostáva do podzemných vôd prirodzeným spôsobom a to z hornín, ktoré sú obsiahnuté v pôde a cez ktoré preteká.

Naopak DUSIČNANY sa dostávajú do vody hlavne ľudskou činnosťou a to prehnojovaním pôdy, postrekmi a podobne.

Traktor postrekujúci pole.
Bolesť žalúdka.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Baktérie vo vode nám pri priamej konzumácii môžu najčastejšie spôsobovať žalúdočné problémy alebo aj hnačky. Takáto voda je ale nevhodná aj na kúpanie, umývanie riadu a ovocia.

Mangán a tvrdosť, čiže vápnik a horčík vo vode nám tak isto ako železo výrazne znižuje životnosť spotrebičov usádzaním sa.

Dusičnany spôsobujú v ľudskom organizme zníženie okysličenia krvi, tento problém sa týka hlavne malých deti a starších ľudí.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Na odstránenie baktérii  využívame najčastejšie UV lampy v kombinácii s jednorázovou dezinfekciou vodných zdrojov a potrubí. V porovnaní s kontrolovanými vodnými zdrojmi, čiže mestskými a obecnými vodami je to, že do vody sa chemicky nezasahuje a nemení sa jej charakter.

Na riešenie mangánu a tvrdosti vody je ideálne použiť centrálne technológie, nakoľko tento problém sa týka hlavne našich spotrebičov a to smerom k zanášaniu vodného kameňa a usádzaniu mangánu.

Dusičnany vieme riešiť lokálnou alebo centrálnou technológiou. Návrh technológie posudzujme hlavne od množstva prekročenia dusičnanov vo vode. Pri vyššom prekročení sa odporúča centrálne riešenie, nakoľko takáto voda môže byť zdravotne závodná už aj smerom k umývaniu sa.

 

Odstráňovač železa a mangánu CR100 Duplex
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka