Rozbor vody v rimavska-sobota
Rozbor vody v rimavska-sobota
Všetky služby

Rozbor vody v Rimavskej Sobote

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Rimavskej Sobote

Mesto Rimavská Sobota leží v Slovenskom Rudohorí 20.poludníku východnej zemepisnej dĺžky v údolí rieky Rimavy. Je obklopené CHKO Cerovou vrchovinou a Národným parkom Muránska Planina. Rimavská Sobota je okresným mestom.

Mesto je hospodárskym centrom Slovensko-maďarského pohraničia. Jeho priemyselnú bázu predstavujú hlavne potravinárske spoločnosti, ďalej stavebné a strojárske firmy a ďalšie. Neustále sa zriaďujú rozličné prevádzky poskytujúce požadované služby, budujú sa obchodné prevádzky a nákupné centrá.

Mestom preteká a rozdeľuje ho na dve polovice rieka Rimava. V meste je vybudovaných 9 mostov pretínajúcich rieku.

V blízkosti sa nachádzajú umelé vodné nádrže Teplý Vrch a Kurinec (Zelená voda). Lokalita Kurinec (Zelená voda) je vzdialená 5 km od centra Rimavskej Soboty. V minulosti bola významným rekreačným strediskom a bola vyhľadávaná nielen domácimi návštevníkmi zo širokého okolia, ale aj návštevníkmi z celého Slovenska i zo zahraničia. Po dlhých rokoch nefunkčnosti je areál znovu otvorený.

 

Okres_rimavska sobota
Znečistená voda tečúca do vane.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Rimavská Sobota ?

Kvalita mestských a obecných vodovod v lokalite Rimavská Sobota je uspokojivá. Občasne mäkká voda nie je vyslovene problém, priam naopak po technickej stránke je priaznivá. V minulosti sme sa stretli s analýzami z viacerých oblastí a boli v súlade s normou pre pitné vody.

Problém v danej lokalite sú teda primárne studňové zdroje vody. Často sa stretávame s plytkými kopanými studňami, ktoré trpia kontamináciou povrchovými vodami. Vzniká tak často mikrobiologické znečistenie a vysoký obsah dusičnanov.

V niektorých oblastiach nastáva problém aj pri vrtoch a to hlavne s vysokým obsahom železa a mangánu.

Pri rozboroch vody v meste Rimavská Sobota, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  • DUSIČNANY vo vode  
  • ŽELEZO A MANGÁN vo vode
  • BAKTÉRIE vo vode

 

Ako daný problém vzniká?
BAKTÉRIE

Baktérie sa do vodných zdrojov dostávajú externou kontamináciou ako sú žumpy, odpadové vody vypúšťané do potokov alebo vnikaním povrchovej vody do studní z dôvodu nedostatočnej hĺbky studne alebo jej izolácie a zabezpečenia.

ŽELEZO, MANGÁN,

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

DUSIČNANY

Tie dostávajú do podzemnej vody najčastejšie hnojením, chemickými postrekmi a často ešte aj zle a neodborne vybudovanými žumpami.

Traktor postrekujúci pole.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Presiahnuté normy v ukazovateľoch mikrobiologického znečistenia sa negatívne prejavujú na pitnosti vody ale aj pri úžitkovosti vody.
Vysoký obsah fekálnych baktérii ako sú koliformné baktérie, enterokoky, e. coli alebo clostridium perfingens znemožňujú vodu používať na pitné účely. Zároveň nie je možné vodu použiť ani na osobnú hygienu kvôli riziku vzniku zápalov a kožných ochorení.

Mangán a železo vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Ako ťažké kovy zaťažujú tráviaci trakt ako aj obličky a pečeň. Okrem iného sa prejavuje aj na sanite a spotrebičoch nepríjemným čiernym alebo hnedým zafarbením, ktoré je náročné odstrániť. Často krát musia byť spotrebiče a sanita vymenené lebo sú v dôsledku mangánu a železa nefunkčné. Určitý problém s farbením vzniká aj pri závlahách alebo pri napúšťaní bazénov.

Dusičnany vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Pri konzumácii sa v tele metabolizujú na dusitany, ktoré pri vysokých množstvách negatívne ovplyvňujú okysličovanie krvi. Zvýšené riziko je najmä pre malé deti u ktorých sa nedostatočné okysličenie prejavuje intenzívnejšie.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

V rámci úpravy vody nie je problém tieto problémy vyriešiť.

Odstránenie dusičnanov sa využívajú centrálne technológie na báze filtračných médií, ktoré sú schopné dusičnany zachytiť a následne odviesť do odpadu alebo lokálne. Ideálna v tomto prípade je reverzná osmóza, ktorá upravuje celkovú kvalitu vody.

Pri mikrobiologickom znečistení vody sa využívajú UV technológie alebo dávkovacie systému s dezinfekčnou látkou. Vhodný spôsob sa vždy určuje na základe vykonanej analýzy vody.

Pre odstránenie mangánu a železa sa využívajú centrálne technológie na báze filtračných médií, ktoré sú schopné mangán zachytiť a následne odviesť do odpadu. Sú to automatické filtračné stanice a konkrétny typ sa určuje na základe vykonanej analýzy vody.

Reverzná osmóza Pallas
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Cenová hladina odstránenie mikrobiologického znečistenia sa pohybuje na úrovni od 500 € do 1 300 €.
Cenová hladina odstránenie mangánu sa pohybuje na úrovni od 1 200 € do 2 500 €.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka