Všetky služby

Rozbor vody v Považskej Bystrici

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Považskej Bystrici

Územie mesta má rozlohu 89,49 km2 a rozprestiera v údolí Javorníkov, Strážovskej hornatiny a Bielych Karpát, cez ktoré preteká rieka Váh, čo vytvára krásnu prírodnú scenériu.

V tomto regióne májú obyvatelia veľké bohatstvo. Kvalitnú a jedinečnú vodu. Jediná úprava vody je takzvaná hygienizácia. To si však vyžaduje hygienická a potravinová norma, čiže v pitnej vode z verejného vodovodu musí byť zvyškový chlór v objeme 0,05 až 0,3 miligramu na liter, čo sa kontroluje. Pridáva sa ako minimálna stopa, ktorá musí byť.

Voda z krasovo-vápencových výverov je trošku tvrdšia, teda viac vápencová, ale o to chutnejšia. Táto voda je perlivejšia, ostrejšia v porovnaní s inými. Všetky kupované, balené vody sú v tomto prípade zbytočné, lebo z vodovodu tečie tá najzdravšia, najchutnejšia voda, aká sa na Slovensku nachádza.

Železo vo vode v prírode.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Považská Bystrica ?

Pri rozboroch vody v meste Považská Bystrica, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   TVRDOSŤ vody
  •   ŽELEZO vo vode
  •   MANGÁN vo vode

Ako daný problém vzniká?

TVRDOSŤ VODY a tým aj usádzanie vodného kameňa sú soli vápnika a horčíka, ktoré sa do vody dostávajú prirodzeným spôsobom a to z hornín ktoré sú obsiahnuté v pôde a cez ktoré preteká.

ŽELEZO, MANGÁN

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

Žena svrbí rameno.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Veľmi tvrdá voda nie je ideálna na pitné účely. Anorganické minerály vo vode nevie telo v plnej miere využiť a preto ich musí filtrovať samé. Dôsledkom je nadmerná záťaž obličiek a tráviaceho traktu. Veľmi citlivá na vyoskú tvrdosť je samotná pokožka, ktorá reaguje podráždením alebo začervenaním. Pre ľudí trpiacich kožnými alergiami je tvrdá voda nevhodná na osobnú hygienu. Zvýšený obsah minerálnych látok neprospieva ani kvalite vlasov.

Železo vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Ako ťažký kov, zaťazuje organizmus. Primárne sa prejavuje na sanite a spotrebičoch nepríjemným hnedým zafarbením, ktoré je náročné odstrániť a sprievodný jav je zápach po skazených vajciach a zakalená voda.

Mangán vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Ako ťažký kov zaťazuje organizmus. Okrem iného sa prejavuje aj na sanite a spotrebičoch nepríjemným čiernym zafarbením, ktoré je náročné odstrániť. Často krát musia byť spotrebiče vymenené lebo sú v dôsledku mangánu nefunčné alebo majú zvýšené energetické nároky.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Všetky vyššie spomenuté problémy s vodou, je možné odstrániť správne zvolenou úpravou vody.

Odstráneniu železa, mangánu a zvýšenej tvrdosti vody predchádza komplexná analýza konrétneho typu vody. Následne sa určuje najvhodnejší spôsob filtrácie.

Tvrdá voda sa najčastejšie odstraňuje zmäkčovacími automatickými stanicami, ktoré pracujú na báze iónovýmeny. Následne zachytené látky odplavuje do odpadu.

Železo a mangán sa z vody odstraňujú podobným spôsom ako tvrdá voda a teda automatickými stanicami ale používajú sa rôzne filtráčné médi, ktoré sú tieto látky schopné zachytiť a odviesť do odpadu. Následne sa navrhne systém buď na báze iónovýmeny alebo filtrácie za pomoci areačného procesu.

Zmäkčovač vody Evolve Cabinet – 30l
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka