Mangán a železo vo vode v prírode.
Mangán a železo vo vode v prírode.
Všetky služby

Odstránenie mangánu a železa z vody

Drahomir Bartek.
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Potrebujete odstrániť železo a mangán z vody? Kontaktujte nás

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka na naše technológie
Poskytujeme služby v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti pre všetkých zákazníkov

Odkiaľ sa dostáva železo a mangán do vody?

Železo a mangán sú vo vode obsiahnuté zväčša prirodzenou cestou a teda z podložia a hornín. Železo je v prírode bohato zastúpené a preto sa s týmto problémom stretávame často.

Ak sa nachádza vo vode je obsiahnuté priamo v zdroji, tým pádom jediný spôsob ako odstrániť železo a mangán z vody je odstránenie pomocou filtrov a zmesí nato určených. Obsah týchto kovov, spôsobuje výraznú usadeninu na rozvodoch, sanite, vodovodných batériách a spotrebičoch. Ďalej spôsobuje koróziu, vytvára nepríjemný zápach a celkovo znehodnocuje nie len úžitkovú vodu, ale aj pitnú vodu lebo podporuje výskyt mikrobiologického znečistenia.

Určite ste už počuli, že železitá voda je pre človeka prospešná, s čím sa dá čiastočne súhlasiť, ale v prípade, že jej konzumácia je v malých množstvách a nie každodenná. Preto v prípade, že máte doma železitú vodu, je lepšie zvážiť kvalitnú filtráciu vody.

Železo vo vode v prírode.

Odstránenie železa a mangánu z pitnej vody

Norma pre železo a mangán vo vode je : 0,2 mg/l – železo , 0,05mg/l – mangán.

Často krát sa stáva, ak aj norma nie je prekročená, že sa problém usádzania prejavuje vo zvýšenej miere. Je to práve preto, lebo železo reaguje so vzduchom, kedy prichádza ku vzniku hydroxidu železitého.

Ten je výrazne korozívny a všetko čo príde do styku s touto vodou rýchlo hrdzavie. Pomocou našich filtračných zariadení sa železa a mangánu spoľahlivo zbavíte.

Ponúkame technológie na centrálne použitie pre domácnosti a priemysel. Používame aj inovatívne technológie ktoré na regeneráciu nepotrebujú soľ alebo iné regeneračné činidlá.

Najčastejšie technológie používané na odstránenie železa a mangánu z vody

Železo a mangán vo vode spôsobujú problémy ako s vodou úžitkovou tak aj s vodou pitnou. Z tohto dôvodu je najčastejšie navrhované riešenie odstránenia železa a mangánu centrálne pre celý objekt aby sa problém odstránil na všetkých miestach kde sa vyskytuje. Základom centrálnej úpravy je automatická stanica, ktorá obsahuje riadiacu jednotku, filtračnú nádobu s filtračným médiom a podľa požiadaviek vyhotovenia buď osobitnú nádobu na regeneračné činidlo alebo kabinetné prevedenie.

Pre správne navrhnutie technológie je potrebné poznať zloženie vody ako aj prietok a rozmer potrubia.

Z tohto dôvodu je vhodné mať vykonaný rozbor vody, ktorý momentálne ponúkame za najvýhodnejšiu cenu na trhu 129€ s DPH. Filtračné médiá na odstránenie železa a mangánu sa určujú na základe tvrdosti vody, hodnoty PH a prietoku vody.

Filtračné médium Crystal Right na odstránenie železa a mangánu z vody

Špeciálne filtračné médium Crystal Right spoľahlivo odstraňuje z vody železo až do obsahu 10 mg/l , mangán až do obsahu 5 mg/l.Tak isto filtračné médium vodu aj zmäkčuje a odstraňuje amónne ióny. Hlavnou výhodou filtračného média Crystal Right je, že funguje od nízkeho pH 6 až po pH 9. Filtračné médium sa regeneruje tabletovanou soľou podobne ako klasické zmäkčovacie stanice.

Používame 2 základne druhy filtračného média Crystal Right
Crystal Right 100 – okrem odstránenie železa, mangánu a tvrdosti vody aj zvyšuje aciditu vody teda pH. Ideálne riešenie pri pH nižšom ako 7.
Crystal Right 200 – má vyššiu filtračnú kapacitu a je ideálne pre použitie pri pH vyššom ako 7 a vysokom obsahu železa a mangánu.

Automatická stanica CR100 Evolve Cabinet.

Automatická stanica CR100 Evolve Cabinet

Plne automatická centrálna stanica na odstránenie železa a mangánu z vody s filtračným médiom Crystal Right (podľa potreby CR 100 alebo CR200) a vyspelou riadiacou jednotkou v kabinetnom vyhotovení je ideálna pre menšie priestory. Spĺňa väčšinu potrieb bežných domácnosti.

Určená je hlavne pre rodinné domy alebo menšie prevádzky. Riadiaca jednotka má veľmi široké možnosti nastavenia používania, možnosť prispôsobiť druh a čas regenerácie, možnosť pripojenia sa na centrálny ovládací systém. Samozrejmosťou pri tejto technológii je aj naša 10 ročná záruka.

Automatická stanica Birm Evolve

Plne automatická centrálna stanica s filtračným médiom Birm a kvalitnou riadiacou jednotkou je vhodná pre odstránenie železa z vody. Používanie je jednoduché a nevyžaduje si žiadny zásah od používateľa. Jedná sa o veľmi spratné vyhotovenie s filtračnou fľašou a riadiacou jednotkou.

Filtračné médium Birm je vhodné v prípade, že je z vody treba odstrániť len železo. Železo je schopné odstraňovať od hodnoty pH 7. Veľkou výhodou tohto filtračného média je, že nepotrebuje na regeneráciu tabletovanú soľ, ale regeneruje sa len čistou vodou. Tým pádom zaberie menej miesta nakoľko neobsahuje nádobu na tabletovanú soľ a ušetrí náklady na regeneračné činidlo.

Vodný filter Birm Evolve

Filtračné médium Birm na odstránenie železa a mangánu z vody

Filtračné médium Birm je vhodné v prípade, že je z vody treba odstrániť len železo. Železo je schopné odstraňovať od hodnoty pH 7. Veľkou výhodou tohto filtračného média je, že nepotrebuje na regeneráciu tabletovanú soľ, ale regeneruje sa len čistou vodou. Tým pádom zaberie menej miesta nakoľko neobsahuje nádobu na tabletovanú soľ a ušetrí náklady na regeneračné činidlo.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka