Všetky služby

Rozbor vody v Piešťanoch

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Piešťanoch

Termálna minerálna voda a sírne bahno patria k prírodným liečivým faktorom, ktorým vďačia Piešťanské kúpele za svoju takmer 200-ročnú tradíciu. Tieto prírodné liečivé zdroje sú svetoznáme v oblasti liečby ťažkých chorôb pohybového ústrojenstva, ako aj ochorení svalového a kostného systému, dny a reumatických ochorení.

Liečivé účinky termálnej minerálnej vody a sírneho bahna v Piešťanoch boli prvýkrát opísané lekármi v 14. storočí. V 15. – 17. storočí v strednej Európe narastal záujem o liečenie v kúpeľoch, ktoré disponujú minerálnou vodou. Medzinárodná známosť kúpeľného mesta Piešťany sa začala rodiť v druhej polovici 17. storočia.

Piešťanská termálna minerálna voda sa získava z desiatich prameňov s priemerným obsahom 1500 mg minerálnych látok na 1 liter minerálnej vody. Voda vyviera z tektonických zlomov z hĺbky asi 2000 metrov, zachytáva sa v hĺbke 60 m, čo zaručuje jej konštantné chemické zloženie a teplotu. Teplota prameňov je 67 až 69 °C. Je to stredne mineralizovaná, síranovo-hydrogenuhličitanová, vápenato-sodná, sírna, horúca voda. Využíva sa hlavne na kúpele, ale tiež na pitnú kúru.

Závažie a korok v poháry vo vode.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Piešťany ?

Pri rozboroch vody v meste Piešťany, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   TVRDOSŤ vody
  •   ŽELEZO vo vode

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Baktérie sa najčastejšie dostávajú do podzemných vôd nedostatočne zabezpečenými septikmi v blízkosti vodných zdrojov. Tak isto býva častý problém v týchto lokalitách, nedostatočná alebo žiadna kanalizácia.

ŽELEZO sa najčastejšie dostáva do vodného zdroja z prírodného prostredia a to tým, že voda preteká cez mangánové alebo železité podložia.

TVRDOSŤ sa dostáva do podzemných vôd prirodzeným spôsobom a to z hornín ktoré sú obsiahnuté v pôde a cez ktoré preteká.

Baktérie vo vode.
Kanvica s usadeným vodným kameňom.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Baktérie vo vode spôsobujú to, že voda nie je pitná a nedá sa použiť na priamu konzumáciu. Môžu mať výrazne negatívny dopad na naše zdravie. K hlavným príznakom kontaminácie vody baktériami a vírusmi patria hlavne žalúdočné a tráviace problémy, hnačky. Najčastejšími baktériami nachádzajúcimi sa v podzemných vodách sú fekálne baktérie, ktoré patria k tým najnebezpečnejším.

Železo a tvrdosť vody, ich hlavným problémom sú senzorické problémy. Usádzanie sa železa, vodného kameňa je najväčší problém pre naše spotrebiče a negatívne ovplyvňuje hlavne ich životnosť a funkčnosť.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Na riešenie baktérii sa najčastejšie využívajú UV lampy alebo v nevyhnutných prípadoch dávkovacie systémy a to je hlavne vtedy, keď je mikrobiologická časť vody výrazne znečistená.

Na riešenie železa a tvrdosti vody poznáme lokálne a centrálne riešenia, najviac využívaná je ale centrálna úprava, kvôli eliminácii usádzania sa vo vodovodných rozvodoch a následne spotrebičoch, ktoré prichádzajú do styku z vodou.

 

UV lampy.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka