Pohľad na Turčianské Teplice.
Pohľad na Turčianské Teplice.
Všetky služby

Rozbor vody v Turčianských Tepliciach

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Turčianských Tepliciach

Mesto sa nachádza v južnej časti Turčianskej kotliny, približne 25 km južne od Martina. Východne od mesta sa dvíha podhorie Veľkej Fatry, západne sa nachádza úpätie Žiaru, mesto samotné však leží v rovinatej časti kotliny. Od Kremnice je vzdialené 21 km severne, od Banskej Bystrice 34 km severozápadne a od Nitrianskeho Pravna 23 km východne.

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá Slovenska. Prvá písomná zmienka o meste, resp. o teplých prameňoch pochádza z roku 1281, kedy vtedajší kráľ Ladislav IV. darovacou listinou poručil hájske panstvo a na jeho západnej časti ležiace teplé pramene grófovi Petrovi.

V Turčianskych Tepliciach sa ako v jediných kúpeľoch na Slovensku liečia choroby obličiek a močových ciest. S úspechom sa tu liečia i choroby pohybového ústrojenstva, najmä stavy po reumatických zápaloch kĺbov, degeneratívne chronické ochorenia, ochorenia bedrových, kolenných kĺbov, chrbtica, poúrazové deformácie a pooperačné stavy pohybového ústrojenstva. Okrem dospelých sa tu od roku 1993 liečia aj deti. Kúpele ponúkajú aj liečebné a rehabilitačné pobyty pre široký okruh záujemcov.

Okres Turčianske Teplice na mape kraja.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Turčianske Teplice ?

Pri rozboroch vody v meste Turčianske Teplice, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  • BAKTÉRIE vo vode
  • DUSIČNANY vo vode
  • TVRDOSŤ vody
  • ŽELEZO vo vode

 

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Veľmi častou príčinou znečistenia studničnej vody baktériami je ľudský faktor. Častý problém sú domy v lokalitách ktoré nemajú kanalizáciu. Odpadovú vodu riešia vtedy  najčastejšie žumpou, ktorá je prerazená trativodom alebo nedostatočná. Tým pádom všetky fekálie tak prenikajú do pôdy a okolité studne sú kontaminované fekálnymi baktériami.

MANGÁN, ŽELEZO, TVRDOSŤ

Skoro vždy keď máme vo vode mangán, tak sa vo vode objaví aj vysoký obsah  železa. Mangán, Železo, Tvrdosť sa dostáva do vody podzemnými tokmi.

DUSIČNANY

Tie sa do podzemnej vody najčastejšie hnojením, chemickými postrekmi a často ešte aj zle a neodborne vybudovanými žumpami.

 

Traktor postrekujúci pole.
Bolesť hlavy po vypití čistej vody.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Prítomnosť baktérii vo vode, ktorú používame dennodenne, môže mať hlavne negatívny dopad na naše zdravie. Medzi základné príznaky kontaminácie vody baktériami a vírusmi patria napríklad bolesť hlavy, žalúdočné problémy, zvracanie, hnačky, zimnica a ďalšie.

Dusičnany v prekročenom množstve sú neprípustne smerom k priamej konzumácii. Môžu spôsobovať rôzne zdravotné problémy a to hlavne zvýšený krvný tlak, infarkty a podobne.

Mangán, železo, tvrdosť ich hlavným problémom sú senzorické problémy. Usádzanie železa, vodného kameňa je hlavný problém pre naše spotrebiče a negatívne ovplyvňuje ich životnosť a funkčnosť.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Na riešenie baktérii poznáme viacero možností. Najčastejšie využívame UV lampy v kombinácii s dezinfekciou vodných zdrojov a potrubí, výhoda tohto riešenia je v tom že nemusíme chemicky zasahovať do vody.

Na riešenie mangánu, železa a tvrdosti  je nevyhnutné ich odstraňovať centrálnymi technológiami a to hlavne preto, že tento problém sa týka najviac našich spotrebičov a komfortu bývania, smerom k usádzaniu vodného kameňa, železa na kúpeľňových sanitách, batériách a podobne.

Úpravu dusičnanov na lokálnu alebo centrálnu, posudzujme od ich množstva. Lokálna možnosť úpravy, čiže smerom k pitnými účelom – najčastejšie formou reverznej osmózy. Keď je obsah dusičnanov výrazne vyšší, vtedy sa odporúča skôr centrálne riešenie.

Rezervná osmóza.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Je to veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 eur a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1000 eur.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 eur do 2000-3000 eur, záleží od rozsahu problému a pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 eur a centrálnej cca 1500 eur.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka