Všetky služby

Rozbor vody v Topoľčanoch

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Topoľčanoch

Mesto Topoľčany leží na severe Nitrianskeho samosprávneho kraja, vo východnej časti okresu Topoľčany. Rozloha mesta je 27,58 km2. Topoľčany sa rozprestierajú v údolí rieky Nitra na jej pravom brehu a sú obklopené dvoma horskými pásmami: Z juhovýchodu pohorím Tribeč a zo severozápadu Považským Inovcom.

Zásobovanie pitnou vodou v sídle Topoľčany zabezpečuje  verejný vodovod.
Územne chránia koridory navrhovaných vodohospodárskych zariadení, najmä „diaľkové nadradené vedenie“ DN 600 Ponitrianskeho skupinového vodovodu.

Kvalitu vody v lokalite Topoľčany ovplyvňuje negatívne primárne vysoká tvrdosť vody a nedostupnosť mestskej vody v niektorých lokalitách. Časti zásobované mestským vodovodom ale aj studňové zdroje vykazujú zvýšenú mieru problémov pri používaní v domácnostiach. Veľmi tvrdá voda negatívne ovplyvňuje aj pitnosť vody ale primárne jej úžitkovosť.

Pohľad zhora na pole.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Topoľčany ?

Pri rozboroch vody v meste Topoľčany, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   TVRDOSŤ vody
  •   ŽELEZO vo vode
  •   MANGÁN vo vode
  •   DUSIČNANY vo vode

Ako daný problém vzniká?

TVRDOSŤ VODY a tým aj usádzanie vodného kameňa sú soli vápnika a horčíka, ktoré sa do vody dostávajú prirodzeným spôsobom a to z hornín ktoré sú obsiahnuté v pôde a cez ktoré preteká.

ŽELEZO, MANGÁN

Dostáva sa do vodných zdrojov tým, že podzemná voda preteká mangánovým alebo železitým podložím a naviaže ho na seba.

DUSIČNANY
Vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Pri konzumácii sa v tele metabolizujú na dusitany, ktoré pri vysokých množstvách negatívne ovplyvňujú okysličovanie krvi. Zvýšené riziko je najmä pre malé deti u ktorých sa nedostatočné okysličenie prejavuje intenzívnejšie.

Žena svrbí rameno.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Veľmi tvrdá voda nie je ideálna na pitné účely. Anorganické minerály vo vode nevie telo v plnej miere využiť a preto ich musí filtrovať samé. Dôsledkom je nadmerná záťaž obličiek a tráviaceho traktu. Veľmi citlivá na vysokú tvrdosť je samotná pokožka, ktorá reaguje podráždením alebo začervenaním. Pre ľudí trpiacich kožnými alergiami je tvrdá voda nevhodná na osobnú hygienu. Zvýšený obsah minerálnych látok neprospieva ani kvalite vlasov.

Železo vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Ako ťažký kov, zaťažuje organizmus. Primárne sa prejavuje na sanite a spotrebičoch nepríjemným hnedým zafarbením, ktoré je náročné odstrániť a sprievodný jav je zápach po skazených vajciach a zakalená voda.

Mangán vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Ako ťažký kov zaťažuje organizmus. Okrem iného sa prejavuje aj na sanite a spotrebičoch nepríjemným čiernym zafarbením, ktoré je náročné odstrániť. Často krát musia byť spotrebiče vymenené lebo sú v dôsledku mangánu nefunkčné alebo majú zvýšené energetické nároky.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

V rámci úpravy vody je možné problematiku so železom, mangánom, baktériami, tvrdosťou vody a dusičnanmi riešiť. Odstráneniu železa, mangánu a zvýšenej tvrdosti vody predchádza komplexná analýza konkrétneho typu vody. Následne sa určuje najvhodnejší spôsob filtrácie.
Tvrdá voda sa najčastejšie odstraňuje zmäkčovacími automatickými stanicami, ktoré pracujú na báze iónovýmeny. Následne zachytené látky odplavuje do odpadu.

Železo a mangán sa z vody odstraňujú podobným spôsobom ako tvrdá voda a teda automatickými stanicami ale používajú sa rôzne filtračné média, ktoré sú tieto látky schopné zachytiť a odviesť do odpadu. Následne sa navrhne systém buď na báze iónovýmeny alebo filtrácie za pomoci areačného procesu.

Pri mikrobiologickom znečistení vody sa využívajú UV technológie alebo dávkovacie systému s dezinfekčnou látkou. Vhodný spôsob sa vždy určuje na základe vykonanej analýzy vody.

UV lampy.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka