Všetky služby

Potravinársky priemysel

Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte akékoľvek otázky k danej problematike? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka na naše technológie
Poskytujeme služby v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti pre všetkých zákazníkov

Význam vody v potravinárskom priemysle

Výroba potravín a nápojov spravidla vyžaduje veľké množstvo vody správnej kvality. Pitná voda, procesná voda, voda pre CIP, chladiaca voda, oplachová voda a kotlová voda sú príkladmi aplikácií, kde je potrebná úprava vody v jednom alebo viacerých stupňoch.
Vďaka dnešným komplexným zmenám v oblasti životného prostredia sa náklady na vodu a prístup k čistej vode stali hlavným problémom. Toto si vyžaduje technológie, ktoré umožňujú vyrobiť požadovanú kvalitu vody, ale tiež pomáhajú znižovať spotrebu vody.

Voda ako bezpečne všestranný prvok

Voda, vrátane významu ako surovina na výrobu, má tiež využitie v podobe chladiaceho média, ako východisko pre varenie a výrobu pary, ako čistiaci a oplachovací prostriedok. V týchto prípadoch je pre potravinársky podnik vysoko prínosné, aby používaná voda prešla úpravou tvrdosti.

Vysoká tvrdosť vody spôsobuje vznik vodného kameňa, naopak nízka tvrdosť vody spôsobuje jej agresivitu
a teda väčšie riziko vzniku korózie (význam pre výrobu pary). Obidva účinky sú nežiaduce pre výrobné a prevádzkové zariadenia a ignorovanie ich eliminácie môže byť jedným z faktorov negatívne ovplyvňujúcich výšku prevádzkových nákladov podniku.

Najčastejšie riešenia v potravinárskom priemysle

  • Zmäkčenie vody
  • Mikrobiologická stabilizácia procesnej vody
  • Odstranenie dusičnanov a iných organických látok
  • Odstranenie ťažkých kovov
  • Odstránenie chemických zlúčenín

Benefity upravenej vody

Úprava vody odstraňuje z vody usadeniny a vodný kameň vo výrobe. Procestná voda spĺňa prísne parametre podľa technických požiadaviek.

Úprava zabezpečuje vysokú výstupnú kvalitu vody. Znižuje náklady na prevádzku a výrobu a spĺňa tie najprísnejšie kvalitatívne a hygienické kritériá.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.