Rozbor ťažkých kovov vo vode.
Rozbor ťažkých kovov vo vode.
Všetky služby

Rozbor ťažkých kovov vo vode

Drahomir Bartek.
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

V dnešnej dobe je mnoho látok v životnom prostredí, ktoré majú negatívny vplyv na človeka a na kvalitu jeho života. K výraznejšej kontaminácii životného prostredia napomáha rozvoj dopravy, priemyslu a poľnohospodárska činnosť, v ktorej sa rozmohlo využívanie hnojív.

K najvýraznejším kontaminantom životného prostredia, a predovšetkým pôdy patria ťažké kovy. Najvyššie koncentrácie týchto ťažkých kovov môžeme nájsť predovšetkým v blízkosti priemyselných zón, baní a ciest.

V najvyšších koncentráciách sa v životnom prostredí nachádzajú predovšetkým tieto ťažké kovy: ortuť (Hg), olovo (Pb), kadmium (Cd), arzén (As), nikel (Ni), chróm (Cr)​ a hliník (Al). Ide o prvky, ktoré sa využívaním v rôznych priemyselných odvetviach dostali vo zvýšenej miere do životného prostredia – do vody, pôdy a atmosféry.

Továreň pri vode.
Odber vzorky vody v prírode.

Odstránenie ťažkých kovov

Na odstránenie sa dajú použiť relatívne jednoduché metódy. Vo vodárenstve sa využíva koagulácia, v prípade menších zdrojov sa potom volí skôr adsorpcia na aktívnom uhlí, prípadne reverzná osmóza.

Základom je však prevencia šírenia týchto kovov do prostredia a do zdrojov vody. Preto je potrebné dôsledne dodržiavať postupy likvidácie odpadových vôd, nevytvárať nelegálne skládky a nebezpečný odpad (napr. ortuťové výbojky) odovzdávať v zberných dvoroch.

V súčasnosti došlo vo vyspelejších krajinách k legislatívnym opatreniam, ktoré kladú väčší dôraz na znižovanie ťažkých kovov. Vytvárajú sa nové technológie vo všetkých odvetviach priemyslu, ktoré sa vytvárajú so zreteľom na šetrnejšie spôsoby procesov k životnému prostrediu.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka