Všetky služby

Rozbor vody v Košiciach

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Košiciach

Pre Košice zabezpečuje pitnú vodu Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS). Spravuje asi 5 500 kilometrov vodovodnej siete a viac ako 1 700 kanalizačnej siete.

Priemerná denná spotreba mesta sa v súčasnosti pohybuje okolo 560 až 600 litrov za sekundu. Na území mesta Košice je vybudovaných 29 vodojemov, ktorých celková kapacita je 131-tisíc metrov kubických pitnej vody (131 miliónov litrov). Akumulácia vody je pre mesto dôležitá, pretože v čase špičkových odberov vyrovnáva rozdiely medzi prítokom vody do vodojemov a maximálnou hodinovou spotrebou vody.

Taktiež zabezpečuje vodu pre požiarne účely a tlak v potrubí v prípade výskytu porúch. Preto akumulácia predstavuje 60 až 100 percent z maximálnej dennej potreby a stanovuje sa výpočtom.

Voda sa upravuje iba v úpravniach vody, do ktorých priteká surová z nádrží Starina a Bukovec, respektíve priamym odberom z toku v Medzeve. Po úprave sa voda prívodnými potrubiami dopravuje do vodojemov. Odtiaľ zásobovacími potrubiami po dezinfekcii chlórom sa dostáva až do rozvodnej siete a potom priamo k spotrebiteľovi. Každá mestská časť, respektíve každé sídlisko, má vlastnú akumuláciu.

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Košice ?

Pri rozboroch vody v meste Košice, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   TVRDOSŤ vody
  •   DUSIČNANY vo vode

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Baktérie sa do vodných zdrojov dostávajú extrenou kontámináciou ako sú žumpy, odpadové vody vypúštané do potokov alebo vnikáním povrchovej vody do studní z dôvodu nedostatočnej hĺbky studne alebo jej izolácie a zabezpečenia.
Presiahnuté normy v ukazovateľoch mikrobiologického znečistenia sa negatívne prajavujú na pitnosti vody ale aj pri úžitkovosti vody.

DUSIČNANY

Vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Pri konzumácii sa v tele metabolizujú na dusitany, ktoré pri vysokých množstvách negátivne ovplyvňujú okysličovanie krvi. Zvýšené riziko je najmä pre malé deti u ktorých sa nedostatočné okysličenie prejavuje intezívnejš

TVRDOSŤ

Dostáva sa do podzemných vôd prirodzeným spôsobom a to z hornín, ktoré sú obsiahnuté v pôde a cez ktoré preteká.

Baktérie vo vode.
Bolesť žalúdka.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

BAKTÉRIE vo vode sposobuju to, že je voda nepitná, nepoužiteľná na priamu konzumáciu a môže spôsobiť výrazne zdravotné problémy.

TVRDOSŤ je hlavným problémom pre naše spotrebiče v domácnosti, ako aj podlahové kúrenie, tepelné čerpadlá, kde sa usádzaním môžu výrazne znížiť životnosť a funkčnosť.

DUSIČNANY vo vysokom množstve vo vode spôsobujú hlavne znížený prenos kyslíka krvou a to hlavne pri malých deťoch a starších ľudoch. Prejavujú sa ešte aj zvýšenym krvným tlakom, infarktom a v neposlednom rade v tvorbe  karcinogénych látok, čiže môžu spôsobovať riziko nádorových ochorení.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

Existuje viacero možnosti.  Na riešenie baktérii sa najčastejšie používajú UV lampy alebo dávkovacie systémy, ideálne v kombinácii s dezinfekciou vodných zdrojov a potrubí.

Pri riešení baktérii, dosť často zaleži od množstva a typu baktérii ktoré daný zdroj vody obsahuje. Najčastejšie sa používajú UV lampy alebo dávkovacie systémy, ideálne v kombinácii s dezinfekciou vodných zdrojov a potrubí, niekedy je nevyhnutná aplikácia oboch variant.

Na riešenie tvrdosti je najideálnejšie ich odstraňovať centrálnymi technológiami a to hlavne preto, že tento problém sa týka najviac našich spotrebičov a komfortu bývania, smerom k usádzaniu a farbeniu kúpeľňových sanit, batérii a tak isto hlavne pri vyššom obsahu železa, to môže byť výrzný zápach.

Na riešenie dusičnanov poznáme lokálnu možnosť úpravy, čiže smerom k pitnými účelom a to najčastejšie formou reverznéj osmózy, ale keď je obsah dusičnanov výrazne vyšší, vtedy sa doporučuje skôr centrálne riešenie.

UV lampy.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

Toto je veľmi individuálny údaj. Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 € a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1 000 €.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 € do 2 000-3 000 €, záleží od rozsahu problému.

Pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 € a centrálnej cca 1 500 €.

Toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedná o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka