Rozbor vody Pezinok
Rozbor vody Pezinok
Všetky služby

Rozbor vody v Pezinku

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor vody v Pezinku

Pezinok leží 18 km severovýchodne od hlavného mesta Bratislavy. Rozkladá sa na dvoch katastrálnych územiach Grinava a Pezinok na ploche 7276 ha na úpätí Malých Karpát, vo výške 156 m n. m. Je okresným mestom, súčasťou Bratislavského kraja. Susedí s okresmi Senec, Bratislava, Malacky a Trnava.

V meste Pezinok žije (k 31. 12. 2020) 24 811 obyvateľov.

Pezinok je staré vinohradnícke mesto chránené oblými svahmi Malých Karpát, ktoré sú od nepamäti nemými spoločníkmi jeho bohatej histórie. Blízkosť hlavného mesta Bratislavy, ľahká dostupnosť cestnou a železničnou dopravou, pretrvávajúca tradícia vinohradníctva a vinárstva, ako aj špecifická gastronómia sú stále väčším lákadlom pre turistov a každodenných návštevníkov mesta.

Okres_pezinok
Escherichia coli

Aké sú najčastejšie problémy s vodou v meste Pezinok ?

Vo všeobecnosti kvalita vody v lokalite Pezinok je na dobrej úrovni. Časti zásobované mestským vodovodom nevykazujú zvýšenú mieru problémov pri používaní v domácnostiach. Občasný problém vzniká s usádzaním vodného kameňa ale je ľahko riešiteľný.

Medzi najčastejšie problémy s kvalitou studňovej vody v lokalite Pezinok sú vysoký obsah dusičnanov vo vode a znečistenie baktériami.

Pri rozboroch vody v meste Pezinok, sme zistili najčastejšie sa vyskytujúce problémy vo vode a tými sú:

  •   BAKTÉRIE vo vode
  •   DUSIČNANY vo vode

 

Ako daný problém vzniká?

BAKTÉRIE

Baktérie sa do vodných zdrojov dostávajú externou kontamináciou ako sú žumpy, odpadové vody vypúšťané do potokov alebo vnikaním povrchovej vody do studní z dôvodu nedostatočnej hĺbky studne alebo jej izolácie a zabezpečenia. Tak isto sa do vody môžu dostať používaním hnojív pre poľnohospodársku činnosť.

DUSIČNANY

Na rozdiel od baktérii sa dusičnany nachádzajú priamo v geologickom podloží a to v dôsledku častého používania hnojív a postrekov, ktoré dusičnany obsahujú.

 

 

Traktor postrekuje pole.

Čo dané problémy s vodou spôsobujú?

Presiahnuté normy v ukazovateľoch mikrobiologického znečistenia a dusičnanoch sa negatívne prejavujú na pitnosti vody ale aj pri úžitkovosti vody.

Vysoký obsah fekálnych baktérii ako sú koliformné baktérie, enterokoky, e. coli znemožňujú vodu používať na pitné účely. Zároveň nie je možné vodu použiť ani na osobnú hygienu kvôli riziku vzniku zápalov a kožných ochorení.

Dusičnany vo vode vo zvýšenej miere negatívne ovplyvňuje pitnosť vody z dôvodu zdravotných rizík. Pri konzumácii sa v tele metabolizujú na dusitany, ktoré pri vysokých množstvách negatívne ovplyvňujú okysličovanie krvi. Zvýšené riziko je najmä pre malé deti u ktorých sa nedostatočné okysličenie prejavuje intenzívnejšie.

Ako sa dané problémy dajú vyriešiť?

V rámci úpravy vody nie je problém obidva problémy vyriešiť.

Pri mikrobiologickom znečistení vody sa využívajú UV technológie alebo dávkovacie systémy s dezinfekčnou látkou. Vhodný spôsob sa vždy určuje na základe vykonanej analýzy vody.

Pre odstránenie dusičnanov sa využívajú centrálne technológie na báze filtračných médií, ktoré sú schopné dusičnany zachytiť a následne odviesť do odpadu. Sú to automatické filtračné stanice a konkrétny typ sa určuje na základe vykonanej analýzy vody. Tak isto je možné dusičnany odstraňovať za pomoci reverznej osmózy, ktorá sa primárne používa na lokálnu filtráciu vody.

Rezervná osmóza.
Cenová hladina úpravy na dané problémy.

Aká je približná cenová hladina úpravy na dané problémy?

(Veľmi individuálny údaj) Cenové rozpätie technológie pri lokálnej úprave sa môže pohybovať na úrovni cca 500-700 eur a centrálnej technológie pri riešení MB do cca 1000 eur.

Pri riešení Mn, Fe, dH je to od 1000 eur do 2000-3000 eur, záleží od rozsahu problému a pri riešení NO3 je to pri lokálnej forme cca 500 eur a centrálnej cca 1500 eur, ale toto sú ceny centrálnych technológii pokiaľ sa jedna o najštandardnejšie spotreby vody pri jednej domácnosti.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka