Studňa s vedrom v prírode.
Studňa s vedrom v prírode.
Všetky služby

Rozbor vody zo studne


Drahomir Bartek.
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o rozbor vody na mieru? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Rozbor pitnej vody zo studne

Podľa štatistík dlhodobo nespĺňa parametre pitnej vody až 90 % vzoriek zo studní. Najčastejším problémom je výskyt zdraviu škodlivých mikroorganizmov a zvýšené množstvo dusičnanov a železa.

Na dne studne sa počas roka usadzujú organické nečistoty, ktoré prenikajú dovnútra spoločne s povrchovou a zrážkovou vodou. Lístie, hlina, drevo, ale aj drobné živočíchy sa usadzujú na dne studne, kde tlejú a spôsobujú zakalenie vody, nepríjemnú pachuť a zápach, ale aj množenie mikroorganizmov.

Veľké množstvo nečistôt sa do studne dostáva predovšetkým po zimných mesiacoch, keď sa topí sneh a zvyšuje sa množstvo zrážok. Aj z toho dôvodu odborníci odporúčajú vykonávať kontrolu kvality studničnej vody aspoň raz ročne, a to práve na jar.

Studňa v prírode.
Bolesť žalúdka.

Nebezpečné baktérie vo vode

Najväčším rizikom je celá rozsiahla skupina koliformných baktérií, do ktorých spadá aj neslávne známa Escherichia coli (E.coli). Tá spôsobuje črevné a zažívacie problémy, ktoré oslabujú organizmus. Aj keď sa ale E.coli vo vode zo studne nenájde, nemusí byť vyhrané – koliformných baktérií je celý rad a ich interakcia môže byť pre organizmus v dôsledku porovnateľná, ak nie horšia.

Rizikové látky

Vo vzorkách vody zo studní sa tiež často nachádzajú nadlimitné hodnoty dusičnanov, predovšetkým v oblastiach, kde prebieha v okolí studní intenzívne poľnohospodárske hospodárenie. Soľ, ktorá sa používa v zime na zabezpečenie zjazdnosti, môže znamenať nadlimitné koncentrácie chloridov. Vo vzorkách zo studní sa tiež často nachádzajú nadlimitné koncentrácie železa, tie ale zdraviu škodlivé nie sú.

Ako spoznať znečistenú vodu?

Že je studničná voda znečistená, sami spoznáte len veľmi ťažko. Na prvý pohľad si možno všimnete, že je voda zakalená alebo že obsahuje plávajúce čiastočky nečistôt, prípadne nejaké chemické znečistenie (olej, ropné látky). Obsah zdraviu škodlivých mikroorganizmov a dusičnanov ale nerozoznáte, ten odhalí iba rozbor vody vykonaný v akreditovanom laboratóriu.

Aktuálne normy pre pitnú vodu

Baktérie (enterokoky a koliformné baktérie) Pitná voda zo studne nesmie obsahovať žiadne tieto škodlivé baktérie.
Dusičnany (NO3)Norma je do 15 mg/l pre deti a do 50 mg/l pre dospelých. Odporúčané 5 mg/l pre deti a 15 mg/l pre dospelých.
Dusitany (NO2) Norma je 0,50 mg/l
Železo (Fe) Norma je 0,20 mg/l
Mangán (Mn) Norma je 0,05 mg/l
Zákal Norma je do 5
CHSKMn Norma je do 3 mg/l
Konduktivita (vodivosť) Norma je do 125 mS/m
pHNorma je 6,5 - 9,5
Vápnik a horčík (Ca + Mg) Odporúčaná hodnota je 2-3,5 mmol/l
Vápnik (Ca) Norma udáva minimálne 30 mg/l, odporúčané 40–80 mg/l
Horčík (Mg) Norma udáva minimálne 10 mg/l
Sírany (SO4 2-) Norma je do 250 mg/l
Chloridy (Cl) Norma je do 100 mg/l. Ak je zvýšený obsah ovplyvnený geologickým podložím, je hygienou tolerované až 250 mg/l
Arzén (As) Norma je 0,01 mg/l
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka