Úprav vody v byte
Úprav vody v byte
Všetky služby

Úprava vody v byte

Dado Bartek
Drahomír Bartek
obchodný riaditeľ

Máte akékoľvek problémy s vodou? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka na naše technológie
Poskytujeme služby v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti pre všetkých zákazníkov

Úprava vody v byte

Farba vody (zákal) a zápach (zapríčinený najčastejšie chlórom) sú vlastnosti vody, ktoré nás najčastejšie odradia napiť sa vody z vodovodu. Avšak o existencii stoviek ďalších látok obsiahnutých vo vode nevieme, pretože nie sú viditeľné, sú bez zápachu a chuti. A práve tieto látky nám môžu spôsobiť i vážne zdravotné problémy…

Hľadáte riešenie, ako si dožičiť kvalitnú vodu bez toho, aby ste museli kupovať balenú vodu? Pri úprave vody v byte alebo domácnosti máte na výber. Vybrať si dnes môžete zo skutočne pestrej ponuky prístrojov na úpravu pitnej vody.

Mechanický odkalovací filter na vodu Hydra

Riešenia na úpravu vody

Mechanické filtre

Mechanické (sedimentačné) filtre zachytávajú z vody mechanické nečistoty, ako je napríklad bahno, piesok, kamienky, hrdzu, ktoré sa do vody dostávajú nedokonalým očistením vody v úpravni vody, z havarijného potrubia alebo postupným uvoľňovaním usadenín z vnútornej strany potrubia.

Mechanické filtre síce odstránia z vody pevné látky, ale nezachytia nežiaduce chemické látky, ktoré voda častokrát obsahuje a nemenia zloženie vody.

Kvalitu filtrácie a zachytávanie mechanických nečistôt ovplyvňujú použité materiály filtrov a tiež veľkosť priepustných pórov.

Uhlíkové (aktívne) filtre

Používaním uhlíkového filtra zredukujete vo vode množstvo chlóru, ale ostatné látky vo vode ostanú. Negatívnym sprievodným javom pri filtrovaní vody len cez aktívny filter je rýchle premnoženie baktérií na usadeninách z vody, postupná strata aktivity aktívneho uhlia. Uhlíková filtrácia sa používajú najmä na úpravu kuchynskej vody.

Mechanické filtre na vodu
Filtračná kanvica
Prevarená voda

Filtračné kanvice

Filtračné kanvice s mechanickými a uhlíkovými filtrami nie sú schopné odstrániť škodlivé chemické látky z vody, zadržiavajú len veľmi málo nečistôt, a preto sú známe aj ako psychologické filtre.

Varenie

Najčastejšou úpravou vody v domácnostiach je jej preváranie. Varom sa ničia baktérie a vírusy (avšak len pri dlhšej dobe varenia), odstraňuje sa chlór. Nevýhodou úpravy vody preváraním je, že pri dlhom varení sa zvyšuje koncentrácia nerozpustných látok vo vode, napríklad dusičnanov.

Magnetizéry

Sú zamerané na ochranu rúr, kotlov, bojlerov, kávovarov, pretože magnetizovaná voda rozpúšťa vodný kameň, ale nemôžeme ich nazvať filtrami, a preto týmto spôsobom upravovanú vodu si nedovolíme zaradiť medzi kvalitnú vodu určenú pre denné pitie.

Chemické filtre ( iónomeniče, dejonizátory)

Chemické filtre (iónomeniče, dejonizátory) redukujú vo vode prítomnosť železa a mangánu, sú to tzv. odželezňovače a zmäkčovače redukujú vápnik a horčík, čím sa mení tvrdá voda na mäkkú.

Zvýšené množstvo železa sa prejavuje začervenanými usadeninami, voda má nepríjemný zápach, farbí bielizeň, spôsobuje rôzne choroby tráviaceho traktu.

Zvýšené množstvo vápnika a magnézia ovplyvňuje tvrdosť vody, vytvárajú sa usadeniny vodného kameňa v bojleroch, vodovodných potrubiach, a zvyšuje sa spotreba elektrickej energie na ohrev vody. Prítomnosť vodného kameňa poškodzuje a skracuje životnosť domácich spotrebičov (práčka, rýchlovarná kanvica, žehlička…), zvyšuje spotrebu prípravkou na pranie a saponátov na čistenie a odstraňovanie vodného kameňa.

Zmäkčovač vody
Reverzná osmóza

Reverzná osmóza

Reverzná osmóza predstavuje dnes najdôkladnejší spôsob filtrácie vody. Pri filtrovaní vody využíva polopriepustnú membránu na separáciu molekúl vody od ostatných rozpustených zlúčenín. Táto membrána dokáže zachytiť až 96-99% organických a anorganických nečistôt vo vode, väčších než 0,001 mikronu.

Voda je pod tlakom pretláčaná cez póry membrány, čiastočky čistej vody nimi pretekajú a nečistoty sú vyplavované do odpadu. Pri takejto filtrácii vody sú odstraňované i minerálne látky, preto naše filtračné systémy majú mineralizátory, ktoré obohacujú prefiltrovanú vodu o sodík, draslík, horčík a vápnik.

Urobte pre svoje zdravie a zdravie vašich najbližších maximum a pite len kvalitnú vodu, ktorá svojimi blahodarnými účinkami dokáže s naším telom spraviť hotové zázraky.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka