Všetky služby

Úprava dažďovej vody

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte akékoľvek problémy s vodou? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka na naše technológie
Poskytujeme služby v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti pre všetkých zákazníkov

Úprava dažďovej vody

Dažďová voda je všeobecne čistá, ale pri dopade na vašu strechu alebo listy stromov, z ktorých následne steká do zbernej nádoby, môže zachytávať rôzne baktérie, mikroorganizmy a nečistoty. To je dôvod, prečo systémy na zachytávanie dažďovej vody vyžadujú biofilter alebo iné prípravky na úpravu dažďovej vody.

Biologická úprava dažďovej vody je prirodzený spôsob, ako vodu zbaviť potenciálneho zápachu, škodlivých látok a usadenín. Takto upravená voda nie je považovaná za pitnú vodu, no v domácnosti má mnohé využitia.

 

Čistenie dažďovej vody

Ak chceme používať dažďovú vodu predovšetkým na záhrade na polievanie, alebo umývanie auta, postačí nám systém, ktorý nevyžaduje zvláštnu filtráciu vody. Je vhodné ,aby do zásobnej nádrže nebolo splavované lístie a ďalšie väčšie nečistoty, ktoré by nádrž zanášali.

Využívanie dažďovej vody napr. na pranie a ďalšiu spotrebu v domácnosti si už vyžaduje podstatne kvalitnejšiu filtráciu.

Pri čistení dažďovej vody sa uplatňujú dva procesy:

  • sedimentácia
  • filtrácia

Spôsob úpravy dažďovej vody

Sedimentácia prebieha buď v samotnej nádrži na dažďovú vodu, alebo v nádrži usadzovanej, ktorá je samostatná a je pred nádržou  akumulačnou.

Pre filtráciu sa môžu používať dva typy filtrov:

Externé filtre sú samostatné filtračné šachty, ktoré sú napájané medzi odkvapom a zbernou nádržou. Slúžia na spojenie dvoch vetiev odkvapových zvodov a po prefiltrovaní vody umožnia jej odtok do zásobnej nádrže.

Interné filtre sú umiestnené vo vnútri zásobných nádrží na dažďovú vodu. Majú jeden prítok. Prebytočný odtok je riešený cez prepadový sifón buď do vsakovacieho systému, alebo kanalizácie.

Dve ruky si podávajú pohár s vodou v kuchyni.
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka