Studňa s vedrom v prírode.
Studňa s vedrom v prírode.
Všetky služby

Úprava vody zo studne

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte akékoľvek problémy s vodou? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka na naše technológie
Poskytujeme služby v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti pre všetkých zákazníkov

Úprava vody zo studne

Úprava studničnej vody je potrebná, ak kvalita Vašej vody nevyhovuje stanoveným hodnotám úradu verejného zdravotníctva. V prípade ak kvalita vody nie je známa, odporúčame si dať spraviť rozbor vody.

Studňa sa využíva predovšetkým tam, kde nie je k dispozícii klasické zásobovanie pitnou vodou. Používanie vody zo studne tak má svoje špecifiká, ktoré treba dôkladne dodržiavať aj preverovať. Úprava vody zo studne je úplne zásadná pre získanie kvalitnej pitnej vody bez zbytočných nečistôt, kovov, dusičnanov a amónnych iónov.

Studňa v prírode.

Dezinfekcia studničnej vody

Pri vlastných zdrojoch vody je nevyhnutnou súčasťou úpravy vody aj dezinfekcia, pričom účinnou a ekologickou možnosťou je použitie UV lampy na vodu. UV lampa prostredníctvom ultrafialového žiarenia s vlnovou  dĺžkou 253,7 mm zneškodní až 99,99 % baktérií a vírusov nachádzajúcich sa vo vode. Zastaralou možnosťou dezinfekcie vody, už nie tak ekologickou a pre zdravie bezpečnou, je chlórovanie vody.

Dúfame, že sme vám aspoň z časti priblížili a ozrejmili dôležitosť úpravy vody z vlastných zdrojov. Kvalita vody či už studničnej alebo inej je veľmi dôležitá, či už ide o zdravie ale aj o plnohodnotný život.

Ak máte nejaké otázky ohľadom rozboru vody, alebo chcete pomôcť s výberom zariadenia na úpravu vody, ktoré by bolo pre vás to najlepšie kontaktujte nás. Náš profesionálny kolektív vám vždy ochotne pomôže a poradí.

Možnosti filtrácie studničnej vody

Základom je mechanický filter, ktorý slúži ako pred filtrácia a odstráni najväčšie mechanické častice ako piesok, íl, hlinu atď., ktoré sú v jej základe a mohli by ovplyvniť jej chuť a kvalitu.

Problémom studničnej vody môžu byť aj baktérie a vírusy. Pretože na rozdiel od vody z obecného zdroja nie je táto voda chlórovaná. Je potrebné sa o dezinfekciu postarať svojpomocne. Ideálnym pomocníkom je v takom prípade UV lampa, ktorá predstavuje šetrnejší a pohodlnejší variant dezinfekcie vody oproti chemickému ošetreniu.

Ukázal vám rozbor vody nadlimitné hodnoty železa alebo mangánu? Aj s tým sa dá jednoducho bojovať pomocou filtrácie.  Vďaka tomu sa nemusíte obávať usadzovaniu železa v spotrebičoch, upchávania rúrok, škvrny na obkladoch, umývadle alebo vani. Odstránením mangánu sa zase vyhnete nepríjemnému zafarbovaniu bielizne pri praní.

 

Studňa v prírode, na ktorej je koza.

Čo ak studničná voda obsahuje veľké množstvo dusičnanov? To je častý problém vodných zdrojov predovšetkým v poľnohospodárskych oblastiach, kde je vyššie riziko znečistenia vody z umelých hnojív na poliach, zo žúmp alebo z odpadu živočíšnych chovov. Z pitia takej vody môže vzniknúť množstvo zdravotných problémov, preto je dôležité vybrať vhodný filter určený špeciálne na dusičnany.

Jedným z najčastejších „nešvárov“ vody zo studne býva aj jej nadmerná tvrdosť. Tú spôsobuje vysoký obsah vápnika a horčíka, ktoré sa jednak negatívne podpisujú na jej chuti, ale tiež môžu za vznik a usadzovanie tzv. vodného kameňa, ktorý potom zanáša rozvody vody a spotrebiče – práčku, umývačku atď.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka