Úprava vody vo virívke
Úprava vody vo virívke
Všetky služby

Úprava vody vo vírivke

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte akékoľvek problémy s vodou? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka na naše technológie
Poskytujeme služby v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti pre všetkých zákazníkov

Úprava vody vo virívke

Či už máte akúkoľvek vírivku či bazén alebo si ešte len nejakú vyberáte, musíte zákonite myslieť na starostlivosť o vodu. Neexistuje vírivá vaňa alebo bazén, kde by ste sa nemuseli starať o kvalitu vody.

Aké faktory ovplyvňujú kvalitu vody?

  • prítomnosť ozonátora vo vírivke
  • akú chémiu používate
  • aké máte filtračné systémy
  • akú vodu používate

Keďže dopriať si takýto luxus aj dnes nepatrí zrovna k lacným záležitostiam, je nutné aby sa pri prevádzkovaní nezabúdalo na ich údržbu. V článku  by sme vám chceli predstaviť  základne typy, tak aby úprava vody vo vašej domácnosti bola 100%.

 

 

Voda vo vírivke
tvrdosť vody vo vírivke

Riešenia na úpravu vody

Tvrdosť vody vo vírivke

Stupeň tvrdosti vody je jeden z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje dĺžku životnosti vašej vírivky ale aj jej správny chod. Ak je voda príliš tvrdá, vzniká vodný kameň, ktorý zanáša vodovodné potrubie a rovnako ako aj masážne trysky. Vodný kameň môže nenávratne poškodiť čerpadlo na vodu ale môže znížiť aj účinnosť ohrevného telesa alebo ho úplne zničiť.

Spozorujete to postupne na zvýšených nákladoch na ohrev a celkový chod vírivky. Ideálnym riešením je kvalitné zmäkčenie vody pomocou katexu, ktoré dostane tvrdosť vody pod hodnotu 6-7 °dH. Je to hodnota, kedy sa vodný kameň už neusádza alebo len vo veľmi malom množstve.

Katex je iónovýmenna živica, ktorá slúži na zmäkčenie vody a vďaka schopnosti viazať na seba vápnik a horčíka dokáže ich zameniť za neškodné atómy sodíka. Je neoddeliteľnou súčasťou pre zariadenie, ktoré nazývame katexový zmäkčovač vody.

Železitá voda zo studne 

Používate na chod vírivky vodu zo studne? Ak áno, tak vo veľmi veľa prípadoch obsahuje železo či mangán. Prejavuje sa to zvýšeným zápachom, zažltnutím, či zahnednutím vody. Čo je horšie, železitá voda pri ohreve spôsobuje podobné problémy ako vodný kameň a veľmi ťažko sa rozpúšťa. V takomto prípade neodporúčame vírivku s vodou napúšťať.

Najlepším riešením je zaobstarať si špeciálny filter na vodu, ktorý vďaka špeciálnej zmesi dokáže z vašej vody odstrániť železo aj mangán. Veľmi dôležité je jeho umiestnenie na centrálny prívod vody vo vašej domácnosti, tak abyčistá voda prechádzala cez celú vašu domácnosť. Zariadenie pracuje na iónovýmene v systéme s plnoautomatickým nastavením.

Filter do vírivky
chlór vo vírivke

Prechlórovanie vody

Chlór patrí stále k overeným dezinfekčným prostriedkom ale pokiaľ chlór správne nariedite, dokážete vodu vo vírivke ideálne vydezinfikovať. Najväčším problémom je predávkovanie. Keďže sa jedná o relatívne malý objem vody s vysokou teplotou, je potrebné si dať na pridávanie chlóru pozor. Pokiaľ sa voda prechlóruje, tak je kúpanie v takejto vode nevhodné a zdraviu škodlivé. Chlór môže spôsobiť také zdravotné problémy, ako je napríklad ekzém, suchá pokožka, lupiny vo vlasoch a podobne.

Prechlórovanie vody vo virívke spoznáme podľa zápachu chlóru, ktorý je agresívny a nepríjemný voči pokožke, či sliznici. Prvou pomocou pri prechlórovaní je nechať vírivku otvorenú. V žiadnom prípade nezatvárať, kedže chlór by dokázal poškodiť plastové a nerezové časti vírivky.

Ideálnou voľbou je použiť chlórovacie tablety, ktoré sú určené pre vírivky a umiestniť ich do plaváku, ktorý zaručí rovnomerné šírenie dezinfekcie. Ak nechcete používať chémiu, odporúčame vám siahnuť  po UV lampe.

UV lampa na vodu je ekologické, ekonomické zariadenie, ktoré vašu vodu dokáže účinne zbaviť mikroorganizmov (ako sú baktérie, vírusy, plesne,…) žijúcich vo vode.

Dosiahnutie čistej vody vo vašej vírivke

  • starostlivosť a pravidelné čistenie či už vírivky alebo bazéna
  • pravidelná dezinfekcia vody či už chlórom alebo prostredníctvom UV lampy
  • intenzívna filtrácia vody
  • dodržiavanie správnych hodnôt pH vody
  • aspoň 1x ročne aplikovať rozbor vody
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka