Zanesené trubice tvrdou vodou.
Zanesené trubice tvrdou vodou.
Všetky služby

Odstránenie mangánu a železa z vody

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte akékoľvek problémy s vodou? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka na naše technológie
Poskytujeme služby v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti pre všetkých zákazníkov

Mangán a železo vo vode

Veľa studničných vôd má okrem tvrdosti aj zvýšený obsah železa a mangánu. Tieto zložky poškodzujú rozvody vody,  zafarbujú obkladačky, toalety, bielu bielizeň. Pri vysokom obsahu železa vo vode sa stáva voda nepoužiteľná aj na technické účely.

Železo a mangán ( Fe / Mn ) sú bežné zložky v podzemných vodách. Železo sa síce objavuje častejšie z týchto dvoch kontaminantov, ale často sa vyskytujú aj spoločne.

Mangán a železo vo vode.
Znečistená voda tečúca do vane.

Dôsledky mangánu a železa vo vode

Vysoká hladina mangánu a železa môže mať za následok sfarbenie vody na červeno a tým aj zafarbenie na sanitách v domácnosti a voda má nepríjemnú kovovú chuť.

Železo a mangán sa usadzujú v rozvodoch vody, v bojleroch, v tlakových nádobách. Usadeniny môžu spôsobiť úplne zapchanie rozvodov vody a tým sa zvyšujú nároky na opravu rozvodov vody a uzatváracích ventilov.

Ani železo ani mangán nepredstavujú zdravotné riziko. Ich prítomnosť vo vode však spôsobuje škvrny na bielizni, skle a porceláne. Mangán pôsobí podobným spôsobom, ale spôsobuje hnedo – čierne škvrny. Odstránenie týchto škvŕn mydlom alebo saponátom nefunguje. Je potrebné použiť chlórové bielidlo. Železo a mangán sa stáva ekonomickým problémom, tam kde je potrebné vodu prečistiť od týchto zložiek.

Ako odstrániť mangán a železo z vody ?

Ak vo svojej vode zistíte zvýšený obsah mangánu a železa mal by ste zvážiť alternatívny zdroj pitnej vody, alebo začať s úpravou takto kontaminovanej vody.

Najbežnejšou metódou je úprava vody osmotickým filtrom, alebo iontomeničovým zariadením.

Filter na železitú vodu Vám opäť zabezpečí bezproblémový pitný režim a vodu pre domácnosť.

Odstráňovač železa a mangánu CR100 Duplex
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka