Všetky služby

Úprava vody proti vodnému kameňu

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte akékoľvek problémy s vodou? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka na naše technológie
Poskytujeme služby v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti pre všetkých zákazníkov

Úprava vody proti vodnému kameňu

Jeden z tých problémov, ktorý trápi takmer každú domácnosť – vodný kameň. Spôsobuje ho predovšetkým tvrdá voda. Vodný kameň výrazne znižuje životnosť spotrebičov, spôsobuje vyššie náklady na energiu a po estetickej stránke to tiež nevyzerá úplne najlepšie.

A aby toho ešte nebolo málo, tak nepomáha ani správnemu pretekaniu vody potrubím. Ako skoncovať v domácnosti s týmto „nepriateľom spotrebičov“ raz a navždy?

 

Čo je vodný kameň a prečo je nepriateľom?

Vodný kameň je v skratke vyzrážaný uhličitan vápenatý, ktorý sa nachádza na stenách nádob a potrubí, ktorými je zahrievaná a ochladzovaná tvrdá voda. Preto sa nachádza hlavne v práčke, kanvici, kávovaroch či bojleroch. Obvykle máva bielu farbu, ale niekedy je nepekne žltkastý až hnedý. Tvrdá voda vzniká tak, že mäkká voda (dažďová), preteká vápenatými skalami a vo vode sa objaví uhličitan vápenatý.

A teda prečo je vodný kameň takým nepriateľom? Znižuje životnosť, účinnosť a náklady na energiu. Je vedecky dokázané, že práve vodný kameň a tvrdá voda znižujú účinnosť práčky až o celých 25 – 30 %. Tvrdá voda nezasahuje len do účinnosti spotrebičov. Ovplyvňuje tiež účinnosť pracieho prášku a aviváže, takže bielizeň zostáva špinavá.

Spôsoby odstránenia vodného kameňa

Vodného kameňa sa dá zbaviť pomerne jednoducho. Sú 2 spôsoby ako dočasne odstrániť vodný kameň:

  • Mechanicky – vodný kameň obrúsite pomocou sily. Na trhu je množstvo pomôcok na mechanické odstránenie vodného kameňa.
  • Chemicky – použijete agresívny chemický prostriedok obsahujúci rôzne druhy kyselín, ktorý jednoducho rozpustí vodný kameň.

Ak chcete problém vodného kameňa odstrániť natrvalo, treba niečo spraviť s jeho príčinou – tvrdou vodou. Stačí v tom prípade úprava vody pomocou zmäkčovača.

Zmäkčovač vody odstraňuje niektoré minerály, ktoré sa usádzajú a tvoria vodný kameň. Jediné, čo treba zvážiť pri výbere zmäkčovača vody je spotreba a tvrdosť vody. Urobte si v domácnosti test tvrdosti vody a tiež aj pH vody.

Zisťovanie pH vody.
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka