Novinky7.8.2021

Čo je šungit do vody, ako ho využívať

Kameň života, ktorý využíval už aj cár Peter Veľký sa opäť dostáva na svetlo sveta a zažíva veľký boom. Používa sa prevažne na čistenie vody, pretože z nej dokáže odstrániť až 95 % ťažkých kovov a mnohokrát sú mu pripisované až zázračné účinky.

Tento čierny kameň sa predáva v rôznych podobách ako drvina do vody, v pyramíde, vo forme vajíčka, doštičiek alebo ako obyčajný kameň. Ale čo to vlastne je? 

Čo je šungit

Jedná sa o prírodný materiál z morského dna, ktorý skamenel. Je starý približne dve miliardy rokov, čo mu zaručuje výnimočné zloženie – obsahuje polovicu prvkov periodickej sústavy. Šungit obsahuje napríklad nekryštalický uhlík v neobyčajnej forme fulleréne. Fullerén je jedna zo štyroch foriem uhlíka (diamante, grafit a tuha).

Šungit sa dnes ťaží na jedinom mieste na svete, v dedine Šunga v Rusku. V  domácnosti využívame pre čistenie, filtráciu vody, čím vznikne voda šungitová.

Ako sme spomenuli, z vody dokáže odstrániť 95 % ťažkých kovov. Šungit čistí vodu od organických prímesí, zlúčenín obsahujúcich chlór, dusičnany, ničí baktérie a obohacuje vodu o stopové prvky.

Šungitovú vodu si môžete pripraviť jednoducho aj doma. Potrebujete na to kúsky šungitu, alebo jeho výrobky ako  kamene, kocky, drvinu, pyramídy, prášok atď.

Ako pripraviť šungitovú vodu?

  •     Šungit pred použitím prepláchnite.
  •     Pre prípravu šungitovej vody použite sklenenú nádobu. Na 3 litre pitnej vody použite 300 až 500 gramov šungitu. 
  •     Kameň nechajte pôsobiť 24 hodín na tmavom mieste.
  •     Po uplynutí tejto doby, 2,5 litra vody prelejte do novej nádoby a zvyšok tekutiny vylejte. 
  •     Šungit môžete používať opakovane až pol roka.

šungity v poháry s vodou aj veľa pohára

Aké sú vlastnosti a účinky šungitu

Naša voda tečúca z vodovodu je síce kvalitná, ale obsahuje množstvo chlóru, niekde sa zase vyznačuje svojou veľkou tvrdosťou či mäkkosťou. Šungitová voda odstraňuje z vody zlúčeniny chlóru a vyrovnáva hodnoty pH, ale vlastne toho robí oveľa viac:

  • viaže na seba ťažké kovy, pesticídy, organické a anorganické látky
  • spomaľuje oxidáciu
  • obohacuje vodu o sodík, draslík, vápnik, horčík a ďalšie minerály

Šungitová voda je častokrát využíva aj v kúpeľníctve, pretože sa vraví, že dokáže zvýšiť imunitu. V rôznych internetových článkoch nájdete celé zoznamy účinkov, ktoré znejú až zázračne. Napríklad tvrdia, že šungit môže liečiť rakovinu. My sme v článku vymenovali schopnosti čierneho kameňa, ktoré dokazujú aj štúdie. Vedecky dokázané sú jeho absorpčné, katalytické, antioxidačné, regenračné a antibakteriálne vlastnosti.

pozoruje problém s vašou vodou? kontaktujte nás

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.