Aký je rozdiel medzi destilovanou a čistou vodou

Aký je rozdiel medzi destilovanou a čistou vodou

Voda, ktorú pijeme, je nesmierne dôležitá pre naše zdravie ako aj pre zdravie našej rodiny. Je preto prirodzené hľadať informácie o vode, ktorú každý deň pijeme. Čo je najlepšie pre vás a vašich blízkych? Klasická voda, destilovaná voda alebo minerálka? Pozrite sa na niektoré z našich nižšie uvedených zoznamov vôd.

Voda obsahuje mikroorganizmy a kontaminanty

Voda je stále voda kdekoľvek idete. Jej základné chemické zloženie sa však nemení. Vďaka znečisteniu sme museli upravovať vodu tak, aby bolo bezpečné piť ju priamo z kohútika. Napriek tomu, majú niektorí z nás problémy so žalúdkom, keď pijú neupravenú vodu.

Mikroorganizmy vo vode

Destilovaná voda

Prirodzene, je to voda, ktorá prešla procesom destilácie. Je to starý proces používaný na oddelenie dvoch látok. Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako to dosiahnuť. Môže to byť veľmi nebezpečný a komplikovaný proces, pretože pracujete pri rôznych teplotách.

• Destiláciou sa môžete zbaviť väčšiny kovových kontaminantov a tiež tuhých nečistôt vo vode ako sú minerály a nečistoty. Tieto látky majú vyššie teploty varu, ako voda.

• Keď čistíte destilovanou vodou, na skle, na aute alebo striebornom riade sa nenachádzajú žiadne škrabance.

• Ďalším dôvodom, prečo potrebujete destilovanú vodu, je skutočnosť, že komunálna voda už obsahuje kontaminanty, ktoré je možné bezpečne destiláciou odstrániť.


Príkladmi týchto kontaminantov sú železo, fluorid a vápnik. Prítomnosť týchto kontaminantov vyplýva z procesov úpravy a získavania z väčšiny miestnych priehrad a vodných nádrží.

Nevýhody pitia destilovanej vody

Hlavným dôvodom, prečo destilácia pracuje s vodou tak dobre, je to, že voda má nižší bod varu ako väčšina pevných minerálov a iných kontaminantov. A čo tekuté kontaminanty? A čo pesticídy a iné chemické prísady?


Žiaľ, tieto látky majú nižšie teploty varu ako voda.
To znamená, že sa najskôr odparia. Namiesto toho, aby ste mali čistú vodnú paru, zostane vám znečistená vodná para, ktorá ani po kondenzácii nezíska lepšiu čistotu.

Ak máte podozrenie, že vaša voda bola kontaminovaná pesticídmi a podobne, destilácia nemusí byť najlepšou metódou úpravy vody, pretože sa ňou nezbavíte kontaminantov. Destilovaná voda tiež predstavuje riziko odstránenia zdravých minerálov vo vode. Niektoré príklady týchto dobrých látok sú sodík, chlorid a draslík. Stratíte tiež veľa vitamínov a minerálov, ktoré prirodzene robia z vody dokonalý nápoj.

Destilovaná voda

 

Minerálna voda

Ako už názov napovedá, minerálna voda je voda, ktorá už prichádza s minerálmi. V závislosti od spoločnosti na plnenie fliaš sa tieto minerály môžu líšiť v závislosti od značky.

Pozitíva pitia minerálnej vody

Minerálnou vodou nielen čistíte svoje telo. Získate tiež zdravé zvýšenie obsahu vitamínov a minerálov, ktoré vám pomôžu dostať sa cez deň do tela. V závislosti na druhu minerálnej vody, ktorú máte, môžete mať až štyrikrát viac živín a minerálov v porovnaní s bežnou vodou z vodovodu. Okrem toho rôzne značky minerálnej vody prichádzajú s rôznymi minerálnymi profilmi. To znamená, že máte slobodu zvoliť si, aké minerály chcete vo vode vidieť. Pre ľudí so zdravotnými problémami a dokonca aj pre tehotné ženy, ktoré potrebujú viac minerálov, je najlepšie požiadať svojho lekára, aby odporučil značku, ktorá vám môže najlepšie pomôcť.

1_CTA_objednat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *