Novinky30.6.2021

Ako vyčistiť sprchový kút

Ako vyčistiť sprchový kút

Krásne lesknúca sa batéria, priehľadné sklo, ktoré by si náhodný návštevník mohol aj nevšimnúť a naraziť doň… Asi tak nejako vyzerala vaša nová kúpeľňa. A teraz? Teraz si kladiete otázku ako mám odstrániť vodný kameň zo skla?

Otázka je to neľahká. Nepomáha úporné leštenie, ani horúca či studená sprcha. Biele bodky, šmuhy, vodný kameň na skle je skrátka nerozlučný priateľ. Alebo?

Ako odstrániť vodný kameň zo skla

Povlak na vašom kedysi krásnom skle sprchového kúta vytvára tvrdá voda. V skratke – v kúpeľni sa hromadí vlhkosť, z vody sa pri sprchovaná vyzrážajú minerály horčíka a vápnika a práve z nich sa tvorí vodný kameň.

Môžete proti nemu bojovať už preventívne a za každým použitím sprchovacieho kúta povrch skla ale aj dlaždičiek dôkladne vytrieť a vystierkovať. Toto môže fungovať, ak ste dôsledný. Vlastne, ak je dôsledná celá rodina.

Zbaviť vodného kameňa sa na krátku dobu dá aj klasickými domácimi surovinami. Vodný kameň zo skla odstránite octom, sódou bikarbónou alebo s pomocou citrónovej šťavy. Pomôžu vám aj v drogérii zakúpené prípravky. Viac sme o boji s vodným kameňom písali v článkoch Ako odstrániť vodný kameň z vášho života? ale aj o tom, ako si konkrétne poradiť s vodným kameňom v práčke, či v kanvici.

Za vodným kameňom stojí tvrdá voda. Ak sa ho teda chcete zbaviť nadobro, potrebujete vašu vodu zmäkčiť. K tomu vám pomôžu zmäkčovače vody. Predstavte si, že  vodné kvapky na skle prestanú byť vašou nočnou morou práve vďaka tomuto riešeniu!

zapnutá priesvitná kanvica s vriacou vodou

Ako udržiavať sprchu čistou prevenciou

Ak len predsa trváte na dôslednosti, prinášame vám pár rád ako na to:

  • Po sprchovaní sa uistite, že všetky nečistoty odtiekli a že sprcha je bez viditeľnej špiny.
  • Stierka na sklá sa po sprchovaní stane vaším verným partnerom. Nie, utrieť sklá do sucha nestačí. 
  • Ak sa vám zdá, že je toho vodného kameňa akosi veľa, skúste si to overiť. Náš rozbor vody vám povie, ako na tom vaša voda je. 
  • Neskladuje v sprchovom kúte čistiace prostriedky. Hlavne nie žiletky a veci s kovovým obalom – len tak predídete hrdzu.
  • Pomôcť v boji s vodným kameňom vám môže aj častá aplikácia vodoodpudivého prípravku na sklo.
  • A na záver: Chce to vetrať a vetrať, aby sa v kúpeľni nevytvárala nadbytočná vlhkosť.

pozoruje problém s vašou vodou? kontaktujte nás

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality