Blog plný vody31.7.2018

Ako odstrániť vodný kameň z vášho života?

Ako odstrániť vodný kameň z vášho života?

Poznáte tie nikdy nekončiace rozpravy o tom ako sa zbaviť vodného kameňa? Každá rada nad zlato a pritom žiadna nepomáha? Máte pocit, že ste už vyskúšali naozaj všetko? V našom príspevku možno síce neobjavíte raketovú vedu, ale snáď aspoň pár rád čo fungovali nám a skutočne zabrali.

Nech sa páči, čítajte 🙂

Image

Vodný kameň spôsobuje tvrdá voda v domácnosti. Dobre vieme, že to, že vodný kameň nevyzerá vábne, je naozaj najmenšie zlo. Faktom ostáva, že navyšuje náklady na elektrickú energiu v domácnosti, nakoľko sa správa ako tepelná izolácia. Dokonca vďaka vodnému kameňu si sami nevedome v domácnosti vytvárame živnú pôdu pre baktérie, a to najmä vodný kameň v sprchovacom kúte či vo vani, v umývadle, v záchode.

Nasleduje kolobeh nakupovania drahých produktov na odstránenie vodného kameňa a sme v začarovanom kruhu. Posúďte sami či vám to za to stojí.

Image

Podľa rád našich starých mám a aj nami overených metód sa odstránenia vodného kameňa netreba obávať.

Klasické odporúčania ako ocot do rýchlovarnej kanvice či práčky s prepraním na 90 stupňov stále funguje. Pri práčke môžete ocot naliať nielen do dávkovača, ale aj priamo do bubna. V tomto prípade sa netreba obávať nepríjemného zápachu.

Pre tých čo menej bažia po vôni octu je kyselina citrónová doslova balzam na dušu. Mieša sa v pomere dve lyžičky do maximálneho objemu kanvice a výsledok je rovnako zaručený. Nezabudnúť kanvicu dôkladne vypláchnuť. Rovnakým spôsobom možno postupovať pri vodnom kameni v sprchovacom kúte či vodovodnej batérii.

Ďalšia z overených metód sú aj tablety na čistenie zubnej protézy, neveríte? Pokiaľ bojujete s usadeninami z vodného kameňa v záchode, tak odporúčame skúsiť vhodiť dve, tri tieto “zázračné tablety” a výsledok uvidíte sami po pár hodinách. Toaletu poriadne vyčistíte štetkou a vypláchnite.

Tím kvalifikovaných odborníkov z Water Solutions Slovakia odhaduje, že až 75% domácnosti na území Slovenska má problémy s tvrdou vodou a vodným kameňom. Nezanedbajte to aj vy.

Samozrejme jediný skutočný liek je pravidelná prevencia voči vodnému kameňu pomocou technológii na úpravu vody, ktoré tento problém dokážu natrvalo odstrániť. Z dlhodobého hľadiska si tak ušetríte nemalé financie z domáceho rozpočtu.

Pozrite si ponuku našich overených technológii, ktoré používame pri odstraňovaní vodného kameňa.

Máte aj vy problémy s tvrdou vodou alebo chcete vedieť o problematike viacej? Kedykoľvek nás kontaktujte.

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho bezplatne zdieľať na svojom webe s uvedením spätného odkazu.

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality