Novinky14.8.2021

8 dôvodov prečo piť uhorkovú vodu

Tekutinu do seba dostať musíme, tak prečo nie rovno piť niečo, čo je pre vás prospešné? Pri zdravom životnom štýle sa odporúča piť voda. Nič ale nepokazíte, keď si do nej pridáte uhorku, naopak!

Uhorková vode sa pripravuje veľmi jednoducho, je chutná a má mnoho blahodarných účinkov. Pozrime sa na nich bližšie.

  1. Uhorka obsahuje 96 % vody

To, že sa uhorka skladá z veľkého množstva vody znamená, že má málo kalórií. Práve preto je veľmi obľúbená v mnohých diétach. Pokiaľ hovoríme o uhorkovej vode, znamená to, že si príjem kalórii nijak nezvýšite. Okúzli vás jej osviežujúca chuť. 

  1. Pomáha predchádzať rakovine

Výskumy dokazujú, že uhorková voda preventívne pôsobí proti vzniku cukrovky, Alzheimerovej choroby a chorôb očí. Bojuje dokonca aj proti vzniku rakoviny, a to vďaka jej zázračnému zloženiu –  antioxidanty totiž zabraňujú rozvoju rakovinotvorných procesov v tele a zlepšujú imunitný systém.

  1. Uhorková voda na chudnutie

Už sme spomenuli, že uhorková voda rozhodne nie je kalorickou bombou. Priemerná uhorka má 45 kalórii. Takže aj keby ste ich zjedli desať, čo nezjete, dostanete do seba len 450 kalórií. A to je žalostne málo. Pozor, jesť ale len uhorky sa nevypláca! Síce má množstvo živín, ale chýba jej vláknina, tuk, bielkoviny, vápnik a železo a mnoho ďalšieho. Takže hlavne vyvážene.

  1. Znižuje krvný tlak

Uhorka obsahuje draslík, ktorý pôsobí na zníženie krvného tlaku. Tiež znižuje napätie na kardiovaskulárny systém, čím znižuje riziko mŕtvice a srdečných záchvatov.

  1. Zdravé kosti

Uhorky obsahujú oxid kremičitý, ktorý je potrebný pre mnohé telesné funkcie. Táto látka je veľmi dôležitá pre kostru a mineralizáciu. Jeho nedostatok vedie k deformácii kostry a penisovej chrupavky. 

  1. Krajšia pokožka

Uhorková voda doplňuje hladiny vitamínu C, beta-karotén, mangán, molybdén. Uhorky obsahujú oxid kremičitý, ktorý má ďalšie pozitívne účinky na telo.

  1. Detox a posilnenie imunitného systému

Pri zvýšenom pití väčšieho množstva vody sa logicky zvyšuje aj frekvencia močenia, čím sa z tela vyplavujú škodlivé látky. Toxíny sa z tela odstraňujú rýchlejšie, čím dochádza k lepšej rovnováhe vášho metabolického systému.

  1. Zabraňuje prekysleniu organizmu

Uhorka má nielen detoxikačné a protizápalové účinky, ale je aj zásaditá. Takže jej pitím nedochádza k prekysleniu organizmu.

 Samozrejme všetky tieto účinky pôjdu ta tam, pokiaľ si budete uhorkovú vodu pripravovať z nekvalitnej vody. Uistite sa, že voda, ktorú používate neobsahuje nežiadúce látky ako železá či dusičnany. Nie ste si istý, akej kvality je vaša voda? Radi sa na to pozrieme, ponúkame kompletný rozbor vody.

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.