Traktor postrekuje pole.
Traktor postrekuje pole.
Všetky služby

Dusičnany a dusitany vo vode

Robert Spodniak
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Sledujete problém s vašou vodou? Ozvite sa nám a radi vám pomôžeme.

Mám záujem o úpravu vody Bezplatná konzultácia

O dusičnanoch a dusitanoch vo vode

Dusičnany a dusitany sa v prírode vo vode bežne nevyskytovali. S rozmachom poľnohospodárstva a využívania hnojív sa však dusičnany teraz vyskytujú úplne bežne ako vo vodách povrchových, tak vo vodách podzemných. Ďalej môžu pochádzať z netesniacich žúmp, hnojísk a iných zdrojov odpadovej vody. Čistiarne odpadových vôd sú vybavené technológiou na odbúravanie dusičnanov a väčšinou vypúšťajú koncentrácie výrazne nižšie, než je limit pre pitnú vodu.

Dusičnany ako také nie sú priamo škodlivé. V tráviacom trakte človeka (alebo vo vode pôsobením mikroorganizmov) sa však môžu premeniť na dusitany. Tie nezvratne poškodzujú hemoglobín, zodpovedný za transport kyslíka v krvi. Dochádza k takzvanej methemoglobinémii, ktorej prejavom sú kŕče, obrna, dýchavičnosť a bezvedomie až smrť. Silnejšie ohrozené sú malé deti (do 6 mesiacov).

Traktor postrekujúci pole.
Malé dievča drží pohár vody pred sebou.

Limity pre pitnú vodu

Maximálna povolená koncentrácia dusičnanov v pitnej vode nesmie prekročiť 50 mg/l, pre dusitany je stanovená maximálna koncentrácia 0,5 mg/l.

Odstránenie dusičnanov z pitnej vody

Pokiaľ čerpáte vodu z vlastnej studne, často vôbec nie je nutné znižovať obsah dusičnanov v celom jej objeme, ale iba v tom podiele, ktorý bude využívaný ako pitná voda. Na trhu môžete nájsť zariadenie pracujúce na princípe iónovej výmeny, reverznej osmózy, elektrodialýzy či chemickej redukcie.

Iónová výmena je založená na výmene iónov medzi roztokom a iónomeničom, v prípade dusičnanov sa ako iónomeniče využívajú silne bázické meniče aniónov tzv. anexy. Tie odstraňujú z vody dusičnanové ióny a menia ich za ióny chloridové, po vyčerpaní kapacity je anex zregenerovaný roztokom soľanky.

 

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody
za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka
na naše technológie
Poskytujeme služby
v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti
pre všetkých zákazníkov
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka