Blog plný vody22.5.2017

Negatívny vplyv tvrdej vody na vaše financie.

Negatívny vplyv tvrdej vody na vaše financie.

Určite ste počuli o mäkkej a tvrdej vode. Väčšia časť Slovenska má tvrdú vodu, čo neblaho pôsobí ako na spotrebiče, tak aj na zvýšenie spotreby el. energie.

TVRDÁ voda môže mať vážny nárast na váš domáci rozpočet. Zníženie životnosti spotrebičov až o 30 % t. j. práčka by mala vydržať 13 rokov, vydrží iba 9 rokov. Pre rozvody vody a spotrebiče predstavuje tvrdá voda ako časovaná bomba. Minerálne látky sa usadzujú a čoraz viac znižujú účinnosť zariadenia, až ho úplne vyradia z prevádzky. Ohrozené sú najmä telesá zohrievajúce vodu.

Vodný kameň zanáša aj vodovodné potrubia, ktoré treba vymeniť za nové. Tvrdá voda značne znižuje funkčnosť a kvalitu domácich spotrebičov, ako sú práčky, rozvody vody, bojlery, varné kanvice a pod.

Problémy s tvrdou vodou

  • Usadzovanie vodného kameňa, ktorý znižuje životnosť všetkých zariadení a výrazne zvyšuje ich réžie na prevádzku: umývačky riadu, pračky, vodovodní a sprchové batérie, masážne vane s tryskami, solárne systémy, tepelné kotle a bojlery, záhradné závlahy.
  • Zvýšenie spotreby pracích a čistiacich prostriedkov. Až 2 x vyššia spotreba.
  • Tvrdá voda spôsobuje zníženie penivosti a účinku saponátov.
  • Usadzovanie vodného kameňa na batériách, sprchových kútoch, toaletách.
  • Tvrdý a ťažko zmývateľný povlak na obkladačkách.
  • Tvrdá voda spôsobuje suchosť pokožky a lámavosť vlasov.
  • Až o 30 % zníženie životnosti textilu z dôvodu lámavosti vlákien.

Už 3 mm vrstva vodného kameňa na tepelných zariadeniach, znižuje účinnosť až o 20%, 6 mm vrstva až o 35%. Čo zvyšuje mnohonásobne vaše náklady. V tvrdej vode sa veľmi ťažko rozpúšťajú látky, ktoré sú obsiahnuté v pracích a čistiacich prostriedkoch a tým sa zvyšuje ich spotreba. Určite vo vašom dome nechýbajú domové dvere. Napokon vaše dvere sú bariérou, ktoré neprepustia zlé počasie, prach a iné nežiaduce prírodné živly.

Tak prečo púšťate tvrdú vodu do vášho každodenného života a necháte si dom zničiť z vnútra?

Zmäkčovače vody sú prednou líniou v ochrane vášho domu a všetkých domácich spotrebičov prichádzajúcich do styku s tvrdou vodou. Upravená mäkká voda zmäkčovačom vody na hlavnom prívode zabezpečí, že vaša kuchyňa, batérie, kúpeľňa, či kotol alebo auto sa už naďalej nezanesú nánosmi vodného kameňa, ktorý doteraz spôsoboval nemalé škody na vašom majetku a kvalite života. Tvrdá voda je upravená zmäkčovačom vody plnoautomaticky.

Zmäkčovače vody sú vhodné na zmäkčenie úžitkovej i pitnej vody. Dômyselná vonkajšia úprava a dizajn umožňujú umiestniť zmäkčovač vody tam, kde vám to najviac vyhovuje. V kúpeľni, v pivnici, či v technickej miestnosti. Úprava vody sa stáva nevyhnutnou pre ochranu technológií a hlavne pre zníženie réžií s prevádzkou domácich zariadení. Ceny energií, domácich spotrebičov a technológií budú stále vyššie a zmäkčovače vody sú jednoznačne prínosom pre každú domácnosť.

Ak sa vám článok páčil, môžete ho bezplatne zdieľať na svojom webe s uvedením spätného odkazu.

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality