ČO SPÔSOBUJE TVRDOSŤ VODY A VODNÝ KAMEŇ?

Tvrdosť vody spôsobuje prítomnosť minerálnych látok (uhličitan vápenatý) vo vode, ktoré sa prirodzene vyskytujú v prírode a ich množstvo záleží od geologickej skladby podložia.

V závislosti od množstva týchto minerálnych látok môže byť voda mäkka, stredne tvrdá, tvrdá alebo až veľmi tvrdá.

Odhaduje sa, že až 75% domácnosti na území Slovenska má problémy s tvrdou vodou a vodným kameňom. Na základe toho je úprava vody a odstránenie vodného kameňa čoraz častejšia. Vedeli ste, že prevádzkové náklady vykurovacích zariadení s vrstvou vodného kameňa sa zvyšujú? Už 1mm vrstva nánosu vodného kameňa dokáže zvýšiť náklady na prevádzku približne o 10%.

Tvrdá voda v kuchyni

NEGATÍVNY VPLYV TVRDEJ VODY

Vysokým obsahom minerálnych látok tvrdá voda spôsobuje tvorbu vodného kameňa. Vodný kameň ma najväčší dopad v domácnosti na rozvody vody, vodovodné batérie, sanitu, elektrické spotrebiče, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou, vykurovacie telesá ako aj na čerpaciu techniku v prípade použitia studničnej vody. Zabraňuje ich správnemu fungovaniu a robí ich energeticky neefektívne. Vodný kameň spôsobuje zvýšenie spotreby elektrickej energie až o 30 %. V najhorších prípadoch môže vodný kameň úplne znemožniť ich prevádzku.

Meranie tvrdosti vody prebieha v nemeckých stupňoch °dH alebo v mmol/l. 1 mmol/l je v prepočte 5,61 nemeckých stupňoch.

CHCETE ODSTRÁNIŤ TVRDÚ VODU A VODNÝ KAMEŇ?

kontaktuje nás

STUPNICA TVRDOSTI VODY

0,70-1,25 mmol/l 3,9–7°dH Mäkká
1,26-2,50 mmol/l 7,01–14°dH Stredne tvrdá
2,51-3,75 mmol/l 14,01–21°dH Tvrdá
>3,76 mmol/l> 21,01°dH Veľmi tvrdá

Ďalším negatívnym vplyvom veľmi tvrdej vody je zvýšené zdravotné riziko na organizmus. Vysoké množstvo anorganických minerálnych látok v organizme nadmerne zaťažuje obličky, tráviaci trakt a pečeň. Prispieva tvorbe obličkových kameňov a má negatívny dopad na ľudský organizmus pri zvýšenej fyzickej aktivite.

AKO ODSTRÁNIŤ VODNÝ KAMEŇ?

Tvrdosť vody sa v dnešnej dobe dá efektívne riešiť za pomoci rôznych moderných filtračných technológii na odstránenie vodného kameňa.

Existuje viacero spôsobov úpravy tvrdej vody. Centrálne pre celý objekt alebo lokálne na jednom výstupe. Zariadenia sa dajú nastavovať pre dosiahnutie ideálnych parametrov tvrdosti vody.

Najefektívnejším a ekonomickým riešením pre odstránenie tvrdej vody a vodného kameňa je úprava vody pomocou zmäkčovača vody.

ZMÄKČOVACIE STANICE PATRIA MEDZI NAJČASTEJŠIE ÚPRAVY VODY NA ÚZEMÍ SLOVENSKA

Zmäkčovače vody sú najlepšou možnosťou odstránenie vodného kameňa, lebo vodný kameň priamo z vody odstraňujú. Naše stanice rady Pallas sú výsledkom dlhoročného testovania a používania staníc v praxi viac ako 40 rokov.

Kompletná technológia je vyrábaná priamo na mieru pre zákazníka v našej továrni v Belgicku. Základ tvorí riadiaca jednotka Pallas, ktorá je do maximálnej možnej miery prispôsobená pre každodenné použitie v domácnosti ako aj pre nepretržitú prevádzku v priemyselných projektoch. Na každé zariadenie Pallas uďelujeme záruku 10 rokov.

Veľmi dôležitý komponent je filtračná nádoba, ktorá je tak isto vyrábaná našou spoločnosťou, tým pádom spĺňa najprísnejšie štandardy a predchádza tým riziku spojenému s nekompatibilnými komponentami ako napríklad zlé tesnenie alebo poškodenie stien filtračných nádob.

Ako sa vyznať v širokej ponuke zariadení zmäkčovacích staníc? Zmäkčovacie stanice rozdeľujeme do základných kategórii. Vyberte si tú svoju.

NAŠE REFERENCIE

Spoločnosť nám spoľahlivo dodala kompletnú službu od rozboru vody až po inštaláciu zariadenia na úpravu vody. Sme celkovo spokojní s komunikáciou so spoločnosťou. Oceňujeme hlavne 10 ročnú záruku.

Sylvia Havierová / Majiteľka penziónu Brezina

V obci sme mali dlhodobý problém so správnym dávkovaním chlóru do vody čo nám spôsobovalo viacero problémov. Sme radi, že po začatí spolupráce s Water Solutions už tieto problémy nemáme.

Dušan Triebušník / Starosta obce Počúvadlo

Spoločnosť na základe osobných skúsenosti môžem len doporučiť. Najviac sme ocenili pri spolupráci korektnosť a vynikajúci prístup, ktorý sa dnes už hľadá ťažšie. Samozrejmosťou sú zariadenia na vysokej úrovni.

Pavel Bohdal / Majiteľ Kaštieľ Voderady

vyriešime vašu tvrdú vodu a vodný kameň

Nevahajte nás kontaktovať sme tu pre vás