Tvrdá voda a vodný kameň

Najlacnejší rozbor vody

10 ročná garancia

Garancia spokojnosti

40 rokov na trhu

Non-stop info-linka

Čo spôsobuje tvrdosť vody a vodný kameň?


Tvrdosť vody spôsobuje prítomnosť minerálnych látok (uhličitan vápenatý) vo vode, ktoré sa prirodzene vyskytujú v prírode a ich množstvo záleží od geologickej skladby podložia. V závislosti od množstva týchto minerálnych látok môže byť voda mäkka, stredne tvrdá, tvrdá alebo až veľmi tvrdá.

Odhaduje sa, že až 75% domácnosti na území Slovenska má problémy s tvrdou vodou a vodným kameňom. Na základe toho je úprava vody a odstránenie vodného kameňa čoraz častejšia.

Negatívny vplyv tvrdej vody

​Vysokým obsahom minerálnych látok tvrdá voda spôsobuje tvorbu vodného kameňa. Vodný kameň ma najväčší dopad v domácnosti na rozvody vody, vodovodné batérie, sanitu, elektrické spotrebiče, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou, vykurovacie telesá ako aj na čerpaciu techniku v prípade použitia studničnej vody. Zabraňuje ich správnemu fungovaniu a robí ich energeticky neefektívne. Vodný kameň spôsobuje zvýšenie spotreby elektrickej energie až o 30 %. V najhorších prípadoch môže vodný kameň úplne znemožniť ich prevádzku.

Meranie tvrdosti vody prebieha v nemeckých stupňoch °dH alebo v mmol/l. 1 mmol/l je v prepočte 5,61 nemeckých stupňoch.

Stupnica tvrdosti vody:

0,70-1,25 mmol/l 3,9–7°dH Mäkká
1,26-2,50 mmol/l 7,01–14°dH Stredne tvrdá
2,51-3,75 mmol/l 14,01–21°dH Tvrdá
>3,76 mmol/l> 21,01°dH Veľmi tvrdá

Ďalším negatívnym vplyvom veľmi tvrdej vody je zvýšené zdravotné riziko na organizmus. Vysoké množstvo anorganických minerálnych látok v organizme nadmerne zaťažuje obličky, tráviaci trakt a pečeň. Prispieva tvorbe obličkových kameňov a má negatívny dopad na ľudský organizmus pri zvýšenej fyzickej aktivite.

Ako odstrániť vodný kameň? Dá sa upraviť tvrdá voda?

Tvrdosť vody sa v dnešnej dobe dá efektívne riešiť za pomoci moderných filtračných technológii. Existuje viacero spôsobov úpravy tvrdej vody. Centrálne pre celý objekt alebo lokálne na jednom výstupe. Zariadenia sa dajú nastavovať pre dosiahnutie ideálnych parametrov tvrdosti vody. Najefektívnejším a ekonomickým riešením pre odstránenie tvrdej vody a vodného kameňa je úprava vody pomocou zmäkčovača vody.

NA ODSTRÁNENIE TVRDEJ VODY SA NAJČASTEJŠIE POUŽÍVAJÚ ZMÄKČOVAČE VODY RADY PALLAS CLACK.

Zmäkčovače vody patria medzi najčastejšie úpravy vody na území Slovenska.

Sú najlepšou možnosťou odstránenie vodného kameňa, lebo vodný kameň priamo z vody odstraňujú. Naše stanice rady Pallas sú výsledkom dlhoročného testovania a používania staníc v praxi viac ako 40 rokov.

Kompletná technológia je vyrábaná priamo na mieru pre zákazníka v našej továrni v Belgicku. Základ tvorí riadiaca jednotka Pallas, ktorá je do maximálnej možnej miery prispôsobená pre každodenné použitie v domácnosti ako aj pre nepretržitú prevádzku v priemyselných projektoch. Na každé zariadenie Pallas uďelujeme záruku 10 rokov.

Veľmi dôležitý komponent je filtračná nádoba, ktorá je tak isto vyrábaná našou spoločnosťou, tým pádom spĺňa najprísnejšie štandardy a predchádza tým riziku spojenému s nekompatibilnými komponentami ako napríklad zlé tesnenie alebo poškodenie stien filtračných nádob.

Ako sa vyznať v širokej ponuke zariadení zmäkčovacích staníc?
Zmäkčovacie stanice rozdeľujeme do základných kategórii. Vyberte si tú svoju.

ZMÄKČOVAČE VODY PRE DOMÁCNOSŤ
Zmäkčovače vody pre domácnosť
ZMÄKČOVAČE VODY PRE STREDNÉ PREVÁDZKY
Zmäkčovače vody pre prevádzky
ZMÄKČOVAČE VODY PRE PRIEMYSEL
Zmäkčovače vody pre priemysel

Chcete odstrániť tvrdú vodu a vodný kameň? Kontaktujte nás.

Kdekoľvek ste neváhajte nás kontaktovať cez telefón, email alebo sociálne média.