Novinky20.3.2020

Výhody sýtenej vody

Výhody sýtenej vody

Perlivá voda sa často vyrába z minerálnej vody, ale nie vždy. Pozrite sa na štítok sýtenej pitnej vody, aby ste zistili, aké ďalšie prísady v nej môžu byť a možno vás prekvapí, koľko kvalitných minerálov je k dispozícii vo vode, ktorú si vyberiete.

Ak si stále nie ste istí perlivou vodou, tento článok vám pomôže. Nižšie uvádzame množstvo informácií, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť vzťahu medzi perlivou vodou a zdravím.

1. Sýtená voda môže pomôcť žalúdku

Sýtená perlivá voda často obsahuje hydrogenuhličitan sodný, čo je minerál, ktorý je vynikajúci na ukľudnenie žalúdka. V skutočnosti je to látka prítomná vo väčšine antacíd a tabliet na žalúdok bez lekárskeho predpisu. Takže ak máte problém so žalúdočnou nevoľnosťou spojenou s ochorením alebo prejedaním, s trochou zdravej perlivej vody sa môžete cítiť sa lepšie.

Nezabúdajte však na to, že vás môže nafúknuť kvôli bublinkám, takže je dobré zvážiť svoje možnosti a uistiť sa, že sa nebudete cítiť horšie.

2. Perlivá voda môže pomôcť znížiť rannú nevoľnosť

Niektoré ženy, ktoré trpia vážnou rannou nevoľnosťou, zistia, že sú schopné lepšie zvládnuť tieto príznaky pomalým pitím perlivej vody. Zdá sa, že studená perlivá voda je pre väčšinu žien lepšia ako teplá, ale každá z týchto možností je dobrá. Nezabúdajte však, že to neplatí pre všetkých, preto najskôr vyskúšajte opatrne, aby ste sa necítili horšie.

Nepite perlivú vodu po celý deň, ak ste tehotná. Dať si trochu ráno na vysporiadanie sa s rannou nevoľnosťou je v poriadku.

3. Perlivá voda môže pomôcť pri chorobe z pohybu

Ak ste dlho jazdili v aute alebo ste prežili vzrušujúcu jazdu a teraz máte pocit, že by ste mohli zvracať, siahnite po zdravej perlivej vode. Pitná voda nasýtená oxidom uhličitým pre zdravie a výživu môže upokojiť žalúdok, keď sa cítite nepríjemne v dôsledku choroby z pohybu.

Ešte raz nezabudnite, že vás môže nafúknuť. Nadúvanie po zvracaní je bolestivý a nepríjemný zážitok!

4. Perlivá voda môže pomôcť pri chudnutí

Ak pravidelne pijete zdravú perlivú vodu, je pravdepodobné, že sa budete cítiť „plný“ už po jednom pohári vody. Z tohto dôvodu veľa ľudí používa sýtenú vodu, ako prostriedok na potlačenie chuti do jedla. Aj, keď by ste nikdy nemali nahrádzať celé jedlo iba perlivou vodou.

Nezabudnite piť po celý deň aj iné druhy vody, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

5. Perlivá voda môže pomôcť s minerálmi

Ak trpíte nedostatkom minerálov, pitná perlivá voda sýtená oxidom uhličitým, ktorá je vyrobená z minerálnej vody, je vynikajúcim a ľahkým spôsobom, ako zlepšiť príjem minerálov. Nezabudnite, že by ste to nemali preháňať, lebo môžete mať problém a v opačnom prípade a v niektorých ojedinelých prípadoch by ste dokonca mohli skončiť s otravou minerálmi.

Mnohí ľudia, ktorí majú minerálnu nerovnováhu, sú schopní ju ovládať konzumáciou zdravších potravín a pitnou vodou z vodovodu, ktorá tiež obsahuje niektoré stopové množstvá minerálov. Skôr ako sa pokúsite tento problém liečiť perlivou vodou, obráťte sa na svojho lekára.

Ako vidíte, čaká na vás veľa vynikajúcich výhod, keď ich objavíte, budú súčasťou vášho každodenného života. Ako sme už uviedli, samozrejme, nie každý bude mať rovnaké výsledky z vody sýtenej oxidom uhličitým takže je dobré najskôr to otestovať, kým neuvidíte, ako bude vaše telo reagovať. Ak máte nejaké zdravotné problémy, možno sa porozprávajte so svojím lekárom skôr, ako začnete piť perlivú vodu.

Dobrá perlivá voda sýtená oxidom uhličitým má svoje miesto v takmer každom pláne zdravotnej starostlivosti. Dávajte však pozor, aby ste nekupovali vodu, ktorá má veľa pridaného sodíka, sladidlá (skutočné alebo falošné) alebo iné chemické látky. Možno nájdete perlivú vodu s prírodnou príchuťou, ale aj v nej môže byť často obsiahnuté viac sodíka, ako skutočne potrebujete.

Image

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality