Blog plný vody30.9.2019

Pomôže vám pitie studenej vody pri spaľovaní kalórii

Pomôže vám pitie studenej vody pri spaľovaní kalórii

Už ste niekedy počuli, že studená voda vám pomôže spáliť viac kalórií ako teplá voda? Alebo počuli ste už o liečbe studenou vodou, ktorá údajne pomáha chudnúť a spaľovať kalórie? Koľko kalórií spáli studená a koľko teplá voda?

V tomto článku vám pomôžeme rozobrať informácie, ktoré potrebujete vedieť o teplote vody pri chudnutí, aby ste mohli určiť, čo je skutočne pravda a, čo môže byť iba mýtus. Poskytneme vám rýchle a stručné zhrnutie faktov o vode a kalóriách. Budete vedieť či by ste mali siahať po ľadovej vode namiesto teplej vody alebo po vode izbovej teploty.

Nezabudnite tiež, že nie každé telo je rovnaké, a to vaše nemusí reagovať na vodu rovnako, ako to robí váš priateľ alebo člen rodiny.

  • Hovorí sa, že terapia studenou vodou môže aktivovať hnedý tuk, ktorý je v tele typom tukového tkaniva. Zníženie telesnej teploty tela aktivuje hnedý tuk a tým napomáha pri chudnutí. Áno, otvorte okno, znížte teplotu v miestnosti a sprchujte sa studenou vodou. Hnedý tuk je plný mitochondrií. Mitochondrie sa nachádzajú v bunkách nášho tela a sú zodpovedné za výrobu energie. Hnedý tuk spaľuje kalórie rýchlejšie ako biely tuk, čo je typ tuku, ktorý poznáme všetci. Nezdá sa, že by to fungovalo na každého, ale pre niektorých ľudí to funguje s preukázateľnými výsledkami.
  • V niektorých prípadoch je obezita spojená s hormónom nazývaným leptín. Leptín je hormón, ktorý v podstate posiela informácie do mozgu, že telo má dosť jedla. Ak tento hormón nefunguje správne zvyčajne je problém spojený s nadváhou. Štúdie tvrdia, že ak vaše telo vystavujete chladu alebo sa budete denne sprchovať v studenej vode, pomôže vám to naštartovať lepšie spaľovanie tukov.
  • V obidvoch týchto situáciách nie je dostatok vedeckých dôkazov, že terapia studenou vodou môže skutočne pomôcť schudnúť. Pokiaľ lekár povie, že je to pre vás a vašu súčasnú zdravotnú situáciu v poriadku, nie je dôvod, aby ste si to nevyskúšali sami na vlastnom tele.
  • Ľudské telo spaľuje 1 až 8 kalórií, keď vypije pohár vody. Ak pijete ľadovú vodu namiesto teplej vody alebo vody pri izbovej teplote, číslo sa môže zvýšiť na vyššiu úroveň. Je to tak, preto, lebo chladnejšia voda a teplo vašej telesnej teploty spolupracujú pri spaľovaní niekoľkých ďalších kalórií. Z tohto dôvodu je pravda, že studená voda spaľuje viac kalórií ako iné teploty. Rozdiel však nie je taký významný, takže môžete pokračovať v pití ľubovoľnej teploty bez negatívnych výsledkov.
  • Pitím ôsmich pohárov vody denne (ako by ste mali) vám môže pomôcť spáliť až 80 kalórií. V skutočnosti to nie je moc v schéme toho, koľko musíte každý deň spaľovať, aby ste schudli alebo zostali zdraví. Nenechajte sa však pomýliť, piť viac vody, len, aby ste spálili kalórie. Pri konzumácii príliš veľkého množstva vody v krátkom čase môže mať skôr opačný efekt. Uistite sa však, že pijete každý deň dostatok vody, aby vaše telo normálne spaľovalo kalórie.
Image
Ak sa Vám článok páčil, môžete ho bezplatne zdieľať na svojom webe s uvedením spätného odkazu.

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality